Polska Grupa Górnicza: trudne decyzje i rozmowy dopiero przed nami

W resorcie energii liczą, że strona społeczna ze zrozumieniem podejdzie do postulatów, jakie pojawią się przy tworzeniu Polskiej Grupy Górniczej. W branży wskazują też, że czternasta pensja powinna być rozłożona na raty, bowiem sytuacja samej KW, jak i całej branży jest niezwykle trudna.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Polska Grupa Górnicza: trudne decyzje i rozmowy dopiero przed nami

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

21 sty 2016 10:44


Resortowi energii zależy, by Polska Grupa Górnicza, czyli nowy podmiot składający się z jedenastu kopalń Kompanii Węglowej, powstała do końca kwietnia, bądź maja tego roku.

Polska Grupa Górnicza to nazwa, którą nadano spółce Węglokoks ROW z grupy kapitałowej Węglokoksu.

Polska Grupa Górnicza to spółka specjalnego przeznaczenia. Ma do niej zostać wniesionych jedenaście kopalń Kompanii Węglowej.

Czytaj też: Resort energii chce rozmawiać ze związkowcami o Polskiej Grupie Górniczej

- Widać, że to wszystko wreszcie nabiera przyspieszenia, pewnie w przyszłym tygodniu odbędą się pierwsze rozmowy dotyczące tworzenia Nowej Kompanii Węglowej, czyli Polskiej Grupy Górniczej - mówi portalowi wnp.pl jeden z liderów związkowych. - Choć pewnie najpierw będzie poruszona kwestia wypłaty czternastej pensji. Na razie nie wiemy, jakie firmy mogą się zaangażować w Polską Grupę Górniczą. Mówi się o firmach energetycznych i inwestorach finansowych. Zobaczymy, czego dowiemy się od zarządu. Można usłyszeć, że potencjalni inwestorzy mają postulaty dotyczące między innymi polityki płacowej, ale od razu zaznaczę, że nie zgodzimy się już na żadne grzebanie w kieszeniach górników - zaznacza.

Więcej na wnp.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.