PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Polska grupa Alumetal otworzyła fabrykę na Węgrzech

  • Autor: PAP/MIW
  • 9 wrz 2016 0:00

• Polska grupa Alumetal otworzyła w piątek swój pierwszy zakład produkcyjny na Węgrzech. • Znajduje się on w miejscowości Komarom na północy kraju, przy granicy ze Słowacją.
• Wartość inwestycji to 30 mln euro. Zakład będzie zatrudniać co najmniej 150 osób.

Polska grupa Alumetal otworzyła fabrykę  na Węgrzech
Adobe Stock
REKLAMA

- Zakład będzie produkować aluminiowe stopy odlewnicze ze złomu. Moc produkcyjna wyniesie 60 tys. ton rocznie" - powiedział prezes zarządu i dyrektor zarządzający Alumetalu Szymon Adamczyk.

Inwestycja została sfinansowana ze środków własnych i kredytu inwestycyjnego. Ponadto została objęta węgierską pomocą publiczną w postaci dotacji gotówkowej oraz zwolnienia z podatku dochodowego, których łączna kwota nie może przekraczać 35 proc. wartości inwestycji.

Adamczyk zapowiedział, że produkcja zakładu będzie sprzedawana na Węgrzech, ale spora jej część ma także pójść na eksport.

- Węgry to kraj, który postawił na motoryzację, i wiele firm z tego przemysłu lokuje swoje zakłady właśnie tutaj - uzasadnił Adamczyk wybór lokalizacji pierwszego zagranicznego zakładu Alumetalu, podkreślając, że ponad 90 proc. sprzedaży całej grupy jest przeznaczone właśnie dla przemysłu motoryzacyjnego.

- Dzisiaj współpracujemy z wieloma węgierskimi firmami i chcielibyśmy zwiększyć udziały w dostawach do nich, jak również pozyskać nowych klientów. Będąc bliżej, powinniśmy zwiększyć swoją konkurencyjność. Ponadto liczymy na możliwość pozyskiwania surowców złomowych z tego regionu - dodał.

Zakład będzie zatrudniać co najmniej 150 osób.

Przemysł motoryzacyjny odgrywa istotną rolę w węgierskiej gospodarce. W zeszłym roku przypadało na niego 31 proc. produkcji przemysłowej tego kraju. W sektorze tym zatrudnionych jest obecnie 152 tys. osób.

Swoje zakłady na Węgrzech mają Audi (Gyoer na północnym zachodzie Węgier), Opel (Szentgotthard przy granicy z Austrią) i Suzuki (Esztergom na północy), a pod koniec lipca budowę nowej fabryki samochodów zapowiedział Daimler.

 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Polska grupa Alumetal otworzyła fabrykę na Węgrzech

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA