PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Polska branża automotive zrobiła skok w przyszłość. Trudniej przez to o pracowników

Zauważyliśmy, szczególnie u starszych pracowników, strach przed urządzeniami działającymi w oparciu o nowe technologie. Oni wcześniej pracowali w zakładzie, gdzie wymagaliśmy od nich prac manualnych, a teraz ta praca działa w oparciu o pulpity sterownicze, o programowanie i odpowiednie przezbrajanie maszyn pod nowe produkty – mówi nam szef HR-u w częstochowskich zakładach ZF. Wiedza technologiczna stała się niezbędna w automotive. Czy to stanowi przeszkodę przy zatrudnianiu? - Tak, jest to utrudnieniem - odpowiada nasz rozmówca.

Polska branża automotive zrobiła skok w przyszłość. Trudniej przez to o pracowników
Artur Kluba, dyrektor Działu Spraw Pracowniczych ZF Automotive Systems Poland Zakład Elektroniki w Częstochowie, przy tablicy z pomysłami pracowników
REKLAMA
  • Czy wkrótce doczekamy tego, że będzie potrzebnych więcej pracowników rozwijających produkt niż tych faktycznie go produkujących? - Patrząc na strukturę w częstochowskich zakładach, to już w tej chwili w zakresie elektroniki mamy zdecydowanie więcej zatrudnionych inżynierów niż pracowników produkcyjnych - odpowiada Artur Kluba.
  • Dyrektor Działu Spraw Pracowniczych ZF Automotive Systems Poland Zakład Elektroniki w Częstochowie zauważa, że ich inżynierów coraz bardziej podbierają firmy z sektora IT i nowoczesnych technologii. 
  • W rozmowie też o autorskim systemie „Raise Your Hand”, w którym pracownicy na bieżąco mogą zgłaszać propozycje usprawnienia produkcji, jakości czy poprawy bezpieczeństwa w fabryce. Są pierwsze biznesowe efekty jego funkcjonowania.
  • Jakich specjalistów potrzebuje polski przemysł? Jakie są najbardziej poszukiwane specjalności inżynierskie? Na te między innymi pytania odpowiedź przyniesie konferencja o polskim rynku pracy inżynierów i specjalistów "Tech and Job", która odbędzie się 5 października w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Zarejestruj się na to wydarzenie.

Ostatnie dwie dekady to dynamiczny rozwój branży automotive w Polsce. W większości kojarzy się ona jednak z typową pracą fizyczną. Jak to się zmieniało w ostatnim czasie w zakładach ZF w Polsce?

Artur Kluba, dyrektor Działu Spraw Pracowniczych ZF Automotive Systems Poland Zakład Elektroniki w Częstochowie: - W Częstochowie mamy 3 zakłady produkcyjne. Dwa zakłady, które funkcjonują ponad 25 lat, oraz nowy zakład elektroniki – inwestycję Green Field – pierwszą tego typu inwestycję ZF w Częstochowie. Od każdego z pracowników produkcyjnych oczekujemy odpowiedniego podejścia, zaangażowania i realizacji celów produkcyjnych.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Polska branża automotive zrobiła skok w przyszłość. Trudniej przez to o pracowników

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Błyskawicznie zaskarżamy Postanowienia zbrodniarzy nie Wyroki Sądów.Rej.W formie Skarg do ETPC 2022-08-19 17:19:29

    Kaczyński,Kamiński i reszta PiS największych gnid,bandytów. Polska zajęła w ubiegłym roku drugie miejsce(pół miliona zgonów)po Rumuni względem przestępstw wodno prawnych,zbrodni przeciwko własnemu Narodowi.Ten oszołom ze Zbigniewem Ziobro wkręca pozostałych Ministrów w związku z nielegalnymi inwigilacjami społeczeństwa wykorzystał Straż Graniczną do działań operacyjnych,manipulacji ludźmi,fałszowania badań przeciwciał anty HBs które dzięki lojalności Ministra Zdrowia zniknęły w systemach.Mieszkańcy nie są winni za dalsze usiłowanie zabójstw, ponieważ oddane na ich własność bomby ekologiczne nie były wybudowane z ich inicjatywy(przydomowe ekologiczne tylko z nazwy oczyszczalnie ścieków z pozyskanych funduszy unijnych).Ludziska,nie pokrywajcie skutków katastrof ekologicznych z własnej kieszeni,nie podejmowanie czynności przez lokalne Prokuratury daje możliwość złożenia skarg do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka(formularz w języku polskim był dostępny do pobrania na stronie Gazety Prawnej)do pól roku od Postanowienia Sądu na utrzymanie zaskarżonych umorzeń śledztw 25tysięcy Euro po przyjęciu skargi otrzymacie.Rozp.Ministra Zdrowia z dnia 24.09.2013roku w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej Dz.U.2013poz.1248 z późniejszymi zmianami 21.03.2019r..Dz.U.2019poz.736;Lekarz POZ odmówi badania przeciwciał anty HBs,w majestacie prawa pozabijali Naszych rodaków,najbliższych,celem wyłudzania w sposób niedozwolony funduszy pod Krajowym Prawem Odbudowy,nie doczekacie się słowa przepraszam nawet od Prezydenta Andrzeja Dudy który każe wam zaciskać pasa przy już chorych potrzebujących pomocy głowach. Mapy w zasobach miejskiej dokumentacji geodezyjno kartograficznej zostały całkowicie sfałszowane usunięto klasyfikacji gruntów i ewidencja gruntów,teraz jesteście kalekami(gorszym sortem)niewolnikami bez żadnych praw,kupicie ziemie rolną?

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA