Poland Fur Production chce zainwestować w Goleniowskim Parku Przemysłowym

Goleniowski Park Przemysłowy staje się zagłębiem firm branży futerkowej. Teraz w Parku chce zainwestować Poland Fur Production.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Poland Fur Production chce zainwestować w Goleniowskim Parku Przemysłowym

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

16 cze 2015 7:30


- Gmina zdobyła kolejnego inwestora z branży futerkowej - informuje "Puls Biznesu".

Poland Fur Production wygrała przetarg na zakup terenu inwestycyjnego w Goleniowskim Parku Przemysłowym (GPP). W zachodniopomorskiej gminie chce produkować pasze na potrzeby hodowli norek.

"GPP staje się zagłębiem firm branży futerkowej. Działają tu już Nafa, Norpol i HG Poland, do inwestycji szykuje się Poland Fur Production. Jednocześnie rozmawiamy z kolejnym przedsiębiorcą z tego sektora. Jeśli i ta inwestycja dojdzie do skutku, będziemy mieć w gminie praktycznie cały łańcuch wartości związany z obróbką skór norek: od hodowli po aukcje" - mówi Robert Krupowicz, burmistrz gminy Goleniów.

Inwestycje w tym sektorze budzą często protesty mieszkańców i organizacji ekologicznych. "Wiemy, że niektóre gminy odrzucają tego typu biznes. Każdy, również i ten, można robić w sposób dziki lub cywilizowany. U nas też byli dzicy inwestorzy z kraju i zagranicy. Oczywiście musieli odejść z kwitkiem" - uważa Paweł Bartoszewski, doradca burmistrza Goleniowa ds. GPP.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.