Pojawią się nowi udziałowcy w Hucie Częstochowa?

Huta Częstochowa, należąca do ukraińskiej grupy ISD, ma szansę na wyjście z finansowych tarapatów. Jak dowiedział się portal puds.pl w firmie pojawił się inwestor, który zainteresowany jest długoterminową współpracą z ukraińskim właścicielem i skupuje jej bankowe wierzytelności.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pojawią się nowi udziałowcy w Hucie Częstochowa?

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

25 lis 2014 14:19


Hutniczy serwis donosi, że częstochowską hutę mogą wkrótce czekać zmiany w gronie udziałowców. W ostatnich miesiącach trzy spośród kredytujących Hutę polskich banków odsprzedały swoje wierzytelności poważnemu inwestorowi finansowemu z Luksemburga. Ukraińska grupa ISD przejęła częstochowską hutę ponad osiem lat temu.

Czytaj też: ISD Huta Częstochowa chce ponownie uruchomić stalownię. To szansa dla wielu pracowników

Jest to inwestor przyjazny ukraińskiemu kapitałowi, a transakcja może finalnie doprowadzić do odzyskania przez Ukraińców kontroli nad firmą, którą utracili w 2010 r., odsprzedając większościowy pakiet akcji całego koncernu (50 proc. plus dwie akcje) rosyjskiej grupie inwestorów branżowych.

Czytaj też: Radni apelują do rządu o obronę miejsc pracy w ISD Huta Częstochowa

Ukraińska grupa ISD przejęła częstochowską hutę ponad osiem lat temu.

Obecnie w ISD Huta Częstochowa pracuje ok. 1260 osób. W ciągu ponad roku, z powodu pogarszającej się sytuacji na rynku stali, w zakładzie zatrudniającym ok. 3050 pracowników zwolniono ponad połowę załogi. Po ogłoszeniu w maju ubiegłego roku redukcji zatrudnienia, większość osób skorzystała z programu dobrowolnych odejść.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.