PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Podkarpackie, praca: Nowe firmy w Inkubatorze Technologicznym. Będą nowe miejsca pracy

  • Autor: PAP/AT
  • 6 lip 2017 12:08

Do Inkubatora Technologicznego Aeropolis w Jasionce (Podkarpackie) weszło 8 nowych firm. - Obecnie jest tu więc 55 firm, które dają 374 miejsc pracy - powiedziała Barbara Kostyra, wiceprezes Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, która zarządza inkubatorem.

Podkarpackie, praca: Nowe firmy w Inkubatorze Technologicznym. Będą nowe miejsca pracy
Adobe Stock
REKLAMA

• W pierwszym półroczu 2017 r. do Inkubatora Technologicznego Aeropolis w Jasionce (Podkarpackie) weszło 8 nowych firm.

• Wśród nich są m.in. firma produkująca nowoczesne baterie i akumulatory.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• W sumie w inkubatorze jest już 55 spółek.

Jak poinformowała wiceprezes Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, która zarządza inkubatorem, Barbara Kostyra, w pierwszym półroczu 2017 r. o wejście do Inkubatora Technologicznego aplikowało 12 firm.

"Rada inkubatora zdecydowała o przyjęciu ośmiu przedsiębiorstw. Obecnie jest tu więc 55 firm, które dają 374 miejsc pracy, natomiast od początku działalności inkubatora stworzono 614 miejsc pracy" - dodała.

60 proc. funkcjonujących w inkubatorze firm i przedsiębiorstw to podmioty o kapitale polskim, 10 proc. stanowią firmy z kapitałem niemieckim, 6 proc. - z kapitałem francuskim; ponadto są też firmy z kapitałem włoskim, ukraińskim, angielskim i kanadyjskim. Wynajętych jest 94 proc. powierzchni inkubatora.

Czytaj też: PGNiG otwiera inkubator dla startupów energetycznych

"Mamy wolne jeszcze dwie hale produkcyjne w budynku głównym oraz biura w dwóch budynkach. Naszym celem jest pomoc przedsiębiorcom w prowadzeniu biznesu, oferujemy doradztwo ekspertów oraz szeroką ofertę laboratorium" - zaznaczyła Kostyra.

Wśród ośmiu firm, które w pierwszym półroczu br. ulokowały się w inkubatorze jest m.in. The Batteries, która będzie produkować wysoce zaawansowane baterie i akumulatory przy użyciu technologii cienkowarstwowego nanoszenia. Baterie mają być trwałe i bezpieczniejsze, a cykle ładowania krótsze; będzie można ich używać w wyższych temperaturach. Firma chce stworzyć technologię dużo tańszą w produkcji niż już dostępne. Współpracowała już z Apple, Samsungiem czy LG.

Natomiast Poeton Polska to spółka córka brytyjskiej firmy ze 120-letnią tradycją. Poeton Polska chce otworzyć w Jasionce centrum badań i rozwoju; będzie zajmować się produkcją powłok dla samolotów. Firma współpracuje m.in. ze światowymi koncernami Rolls Royce, Safran, Goodrich, Pratt&Whitey.

W inkubatorze ulokować się mogą mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa, które wykorzystują wysokie technologie w branży lotniczej, informatycznej, elektromaszynowej, biotechnologicznej oraz chemicznej. Działalność gospodarczą prowadzić mogą m.in. podmioty, które wyszły z preinkubatora akademickiego, studenci, absolwenci oraz pracownicy naukowi wyższych uczelni z terenu Podkarpacia.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Podkarpackie, praca: Nowe firmy w Inkubatorze Technologicznym. Będą nowe miejsca pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA