×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

PO: W górnictwie trwa festiwal tworzenia nowych stanowisk

  • Autor: aw/PAP
  • 27 lip 2017 16:52

- 8 mld zł publicznych pieniędzy przekazanych na likwidację kopalń i likwidację miejsc pracy powoduje, że PiS sięga się po te pieniądze, ile można. Powołuje się nowych prezesów, wiceprezesów i 8 mld zł topnieje - twierdzi poseł Krzysztof Gadowski (PO).

PO: W górnictwie trwa festiwal tworzenia nowych stanowisk
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• W spółkach górniczych trwa festiwal powoływania nominatów PiS na wiceprezesów, to oni korzystają z publicznych 8 mld zł dla górnictwa – przekonywali w czwartek (27 lipca) posłowie PO.

• Jak mówili, nie widzą w branży gospodarza, a na rynku jest za mało węgla.

• Była też mowa o dwóch nowych spółkach utworzonych na gruncie zlikwidowanej Kompanii Węglowej.

 

Podczas czwartkowej konferencji prasowej w Katowicach poseł Krzysztof Gadowski ocenił, że w czasie wakacyjnych festiwali kulturalnych w całej Polsce w tym czasie na Śląsku trwa "festiwal tworzenia nowych stanowisk: prezesów, dyrektorów i powoływania dla nich - w ramach likwidacji górnictwa - nowych spółek".

"Te 8 mld zł publicznych pieniędzy przekazanych na likwidację kopalń i likwidację miejsc pracy powoduje, że sięga się po te pieniądze, ile można. Powołuje się nowych prezesów, wiceprezesów i 8 mld zł topnieje" - mówił Gadowski. "Sięga się po państwowe pieniądze do kieszeni podatników i ściąga się je do kieszeni PiS-iewiczów. To jest skok na kasę" - zdiagnozował.

Wskazał przy tym m.in. na zapowiedziane przez prezesa Spółki Restrukturyzacji Kopalń dwa nowe stanowiska członków jej zarządu. "Mało tego. W SRK, do której pan minister (Tobiszowski - przyp. red.) przerzucił 8 mld zł na likwidację, nie stworzył żadnego systemu kontroli - doprowadził tam do korupcji. Ostatnie wypadki o tym wyraźnie świadczą" - ocenił Gadowski, nawiązując do niedawnych zatrzymań członków kadry kierowniczej SRK przez CBA.

"Dzisiaj (wiceminister - przyp.red.) mówi, że zabezpieczą to wiceprezesi - jeden będzie nadzorował spółkę-córkę związaną z odmetanowaniem. To po co tam jest prezes, zarząd? Może trzeba zwykłego pracownika, dyrektora?" - sugerował.

Poseł Krzysztof Gadowski (fot. facebook)
Poseł Krzysztof Gadowski (fot. facebook)
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: PO: W górnictwie trwa festiwal tworzenia nowych stanowisk

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • wi 2017-07-28 13:04:47

    niech oni juz nie pitola

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA