PLZ-Świdnik ma umowę na 2 śmigłowce dla ugandyjskiej policji

PZL-Świdnik, spółka z grupy AgustaWestland, informuje, że podpisała umowę z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych Ugandy na dostawę jednego śmigłowca GrandNew i jednego W-3A Sokół. Maszyny, które mają być dostarczone w 2015 r. będą wykorzystywane przez policję w Ugandzie do realizacji zadań związanych z utrzymywaniem porządku publicznego w kraju.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

PLZ-Świdnik ma umowę na 2 śmigłowce dla ugandyjskiej policji

PODZIEL SIĘ


Autor: bad

29 lip 2014 17:28


W-3A Sokół to niezwykle wytrzymały i niezawodny śmigłowiec o wysokiej skuteczności sprawdzający się w każdych warunkach klimatycznych i środowiskowych. Zostanie on wyposażony w zewnętrzne podwieszenie ładunku, wciągarkę ratowniczą, reflektor poszukiwawczy, system megafonów, zestaw do desantowania po linie i głowicę obserwacyjną oraz elementy mocowania wyposażenia do gaszenia pożarów i pływaków awaryjnych.

Czytaj też: W Lublinie ruszy produkcja części do śmigłowców

Śmigłowiec GrandNew, którego montaż końcowy zrealizowany zostanie w zakładzie AgustaWestland w Vergiate (Włochy), został wybrany ze względu na jego niezrównane osiągi i nowoczesną technologię, zapewniającą niezwykle sprawną realizację zadań i bezpieczeństwo w trudnych warunkach operacyjnych. Śmigłowiec będzie wyposażony w zewnętrzne podwieszenie ładunku, reflektor poszukiwawczy i system megafonów.

Czytaj też: Eurocopter obiecuje miejsca pracy i wielkie inwestycje

To najnowsze osiągnięcie to kolejny sukces śmigłowców PZL-Świdnik i AgustaWestland na afrykańskim rynku komercyjnym i parapublicznym. Znajdują one zastosowanie w różnego rodzaju misjach, począwszy od tych związanych z utrzymywaniem porządku publicznego przez ratownictwo medyczne, transport VIP, po transport na morskie platformy wydobywcze i do portów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.