×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Płeć nie jest już barierą. Branża otwiera się na kobiety

  • jk
  • 27 sie 2023 0:01

Branża inżynieryjna zaczyna tracić łatkę zmaskulinizowanej. Coraz więcej kobiet wiąże swoje życie zawodowe z tym sektorem.

Płeć nie jest już barierą. Branża otwiera się na kobiety
Na publicznych uczelniach technicznych udział kobiet wynosi 35 proc. – wynika z raportu "Kobiety na politechnikach” Fundacji Edukacyjnej Perspektywy (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Krajobraz inżynierii w Polsce przechodzi transformację, w wyniku której coraz większy nacisk kładzie się na równość płci.
  • Sektor, który tradycyjnie jest uważany za domenę mężczyzn, staje się doskonałym miejscem dla rozwoju zawodowego kobiet.
  • Coraz więcej firm wpisuje różnorodność w swoje cele strategiczne i stara się przełamywać stereotypy płci. Takie działania prowadzą do zmiany wizerunku całej branży i postrzegania jej przez kandydatki jako bardziej przyjaznej.

Na publicznych uczelniach technicznych udział kobiet wynosi 35 proc. – wynika z raportu "Kobiety na politechnikach” Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.

Co więcej, według danych Eurostatu w Polsce mamy najwyższy spośród dużych krajów Europy odsetek kobiet wśród naukowców i inżynierów (49 proc.). Więcej od nas mają jedynie: Litwa, Łotwa oraz Irlandia. Zaś mniej od nas specjalistek w ścisłych profesjach mają np. Wielka Brytania (40 proc.) czy Niemcy (29 proc.).

Wartość kobiet na rynku pracy w sektorze inżynieryjnym zaczyna być doceniana, a kluczem do sukcesu jest nie tylko dobra strategia biznesowa, ale także wzmocnienie pozycji kobiet.

Płeć nie ma już znaczenia. Sektor inżynieryjny otwiera się na kobiety

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Płeć nie jest już barierą. Branża otwiera się na kobiety
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA