PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Planowanie i przygotowanie produkcji w cenie jak nigdy?

  • RaportPlacowy.pl
    jm
  • 23 mar 2017 7:48

Ile zarabia kierownik, a ile specjalista i lider ds. planowania i przygotowania produkcji? Na jaką pensję może liczyć lider zespołu ds. planowania i przygotowania produkcji? Przedstawiamy dane z najnowszego raportu płacowego AG Test HR „Jesień 2016”.

Planowanie i przygotowanie produkcji w cenie jak nigdy?
Ile zarabia specjalista ds. planowania i przygotowania produkcji, a ile kierownik? (fot. fotolia)
REKLAMA

Zanim rozpocznie się proces produkcji, ktoś musi ją zaplanować i przygotować. Kto się tym zajmuje i ile zarabia? Okazuje się, że niektórzy odpowiedzialni za to procesy mogą się cieszyć nieco wyższymi zarobkami.

Za organizację przebiegu procesów produkcyjnych w firmie (w tym zapewnienie materiałów do produkcji) odpowiada specjalista ds. planowania i przygotowania produkcji. Co czwarty zatrudniony na tym stanowisku może liczyć na miesięczne wynagrodzenie nie mniejsze niż 5842 zł brutto, a dla 25 proc. zarobki nie przekraczają kwoty 4030 zł brutto.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Mediana wynagrodzeń na stanowisku specjalisty wynosi – według raportu płacowego AG Test HR „Jesień 2016” – 4924 zł brutto. To wzrost o 213 zł brutto w odniesieniu do wyników wiosennej edycji badania, czyli o 4,3 proc. Średnia pensja na tym stanowisku wynosi 5159 zł brutto.

Mediana wynagrodzeń w przypadku lidera zespołu ds. planowania i przygotowania produkcji wynosi natomiast 6187 zł brutto i jest wyższa o 242 zł brutto niż wiosną 2016 r. (wzrost o 3,9 proc.). Do obowiązków lidera należy administrowanie zespołem ds. planowania i organizacji przebiegu procesów produkcyjnych w firmie.

Wynagrodzenia co czwartej osoby zatrudnionej na tym stanowisku nie przekraczają kwoty 5432 zł brutto, ale w przypadku 25 proc. są nie mniejsze niż 7294 zł brutto. Średnia pensja na tym stanowisku to 6562 zł brutto.

Jeśli chodzi o pensję kierownika ds. planowania produkcji, na którym spoczywa odpowiedzialność nie tylko za planowanie, ale i organizację przebiegu procesów produkcyjnych, mediana wynagrodzeń wynosi 8544 zł brutto. I tu spadek - o 99 zł brutto wobec wiosennej edycji badania AG Test HR. Co czwarty kierownik zarabia ponad 10888 zł brutto, a dla 25 proc. praca na tym stanowisku oznacza zarobki nie przekraczające 7640 zł brutto. Średnia pensja kierowników to 9690 zł brutto.

*Dane zostały przekazane bezpośrednio przez działy personalne z 533 przedsiębiorstw. Listę firm można pobrać poniżej.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Planowanie i przygotowanie produkcji w cenie jak nigdy?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA