PKP Cargo: ruszają zapisy na akcje pracownicze dla pracowników

- Niedawny debiut PKP Cargo na warszawskiej giełdzie otworzył drogę do przekazania jej pracownikom, i spółek zależnych, premii prywatyzacyjnej w formie akcji PKP Cargo. Jest to również istotny element Paktu Gwarancji Pracowniczych podpisanego przez zarząd i przedstawicieli związków zawodowych 2 września 2013 r. - mówi Adam Purwin, członek zarządu PKP Cargo, pełniący obowiązki prezesa.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

PKP Cargo: ruszają zapisy na akcje pracownicze dla pracowników

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

29 lis 2013 11:51


Zapisy na akcje ruszą 2 grudnia i będą przyjmowane w placówkach DM PKO Banku Polskiego na terenie całego kraju. Potrwają do 28 lutego 2014 roku. Wartość premii prywatyzacyjnej w akcjach pracowniczych przypadającej na poszczególnego uprawnionego pracownika jest uzależniona od stażu pracy i średniego wynagrodzenia w odpowiedniej spółce grupy.

Pracownicy będą mogli składać zapisy na akcje pracownicze już od 2 grudnia 2013 roku po cenie 68 zł, czyli cenie sprzedaży akcji ustalonej w październikowej ofercie publicznej akcji PKP Cargo.

Objęcie akcji pracowniczych zostanie sfinansowane przez PKP Cargo oraz spółki zależne objęte Paktem Gwarancji Pracowniczych, które przekażą uprawnionym pracownikom jednorazowe świadczenie w kwocie równej wartości przypadającej im premii prywatyzacyjnej.

Akcje pracownicze będą objęte ograniczeniem zbywalności (tzw. lock-up) przez okres dwóch lat od dnia pierwszego notowania akcji na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a więc do 30 października 2015 r.

Niemniej będą one jednak uprawniały do otrzymania dywidendy, podobnie jak akcje nabyte przez inwestorów bezpośrednio w ofercie publicznej czy później na GPW.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.