PARTNERZY PORTALU

Wojciech Jasiński, prezes PKN Orlen: chcemy utrzymać pozycję spółki w polskiej gospodarce

  • Autor: PAP/KDS
  • 1 lip 2017 11:45

Maria Sosnowska oraz Wiesław Protasewicz, to nowi członkowie zarządu PKN Orlen. - Priorytetem w rozpoczynającej się nowej, trzyletniej kadencji zarządu będzie utrzymanie pozycji spółki w polskiej gospodarce, ze szczególnym uwzględnieniem innowacji – mówił w piątek Wojciech Jasiński, prezes płockiego koncernu.

Wojciech Jasiński, prezes PKN Orlen: chcemy utrzymać pozycję spółki w polskiej gospodarce
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

• Będziemy działać tak, aby koncern zmieniał razem ze zmieniającą się gospodarką, żeby wchodzić w innowacyjną gospodarkę, bo to jest potrzebne - mówił o planach na najbliższe lata Jasińki. 

• Budowa instalacji visbreakingu i metatezy oraz zakończenie budowy elektrociepłowni w zakładzie głównym spółki w Płocku - to najważniejsze inwestycje PKN Orlen.

• Zarząd koncernu ma dwoje nowych członków. Marię Sosnowską oraz Wiesław Protasewicza. 

W piątek rada nadzorcza PKN Orlen powołała czterech członków zarządu i wiceprezesa spółki na nową wspólną kadencję, która rozpoczęła się po zakończonym tego dnia Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu (ZWZ) płockiego koncernu. Wcześniej, w poniedziałek, na prezesa tej największej polskiej spółki rafineryjno-petrochemicznej rada nadzorcza ponownie mianowała Jasińskiego.

Szef PKN Orlen dopytywany przez dziennikarzy po zakończonym piątkowym ZWZ spółki o podział kompetencji w zarządzie płockiego koncernu nowej kadencji odparł, iż zostaną one doprecyzowane w przyszłym tygodniu. "To będzie ustalone na posiedzeniu zarządu we wtorek. Nawet wstępne ustalenia nie oznaczają, że nie będzie korekt" - dodał Jasiński.

Zgodnie z piątkową decyzją rady w zarządzie PKN Orlen nowej, trzyletniej kadencji znaleźli się powtórnie: Mirosław Kochalski - wiceprezes oraz członkowie zarządu: Zbigniew Leszczyński i Krystian Pater. Kochalski, dotychczas wiceprezes ds. korporacyjnych i Leszczyński, dotąd odpowiadający za sprzedaż, są w zarządzie płockiego koncernu od lutego 2016 r., natomiast Pater, który odpowiadał ostatnio za produkcję - od marca 2007 r.

Nowymi członkami zarządu PKN Orlen są natomiast: Maria Sosnowska - w latach 2012-15 zastępca dyrektora, a następnie dyrektor Centrum Personalizacji Dokumentów Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji; od lipca 2016 r. w PKN Orlen, początkowo jako dyrektor biura administracji, a następnie dyrektor wykonawczy ds. zakupów, a także Wiesław Protasewicz - do czwartku członek rady nadzorczej płockiego koncernu, gdzie zasiadał od czerwca 2016 r. a wcześniej wiceprezes PKP i Polskich Sieci Elektroenergetycznych "Operator", b. wojewoda siedlecki w latach 1993-94.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Wojciech Jasiński, prezes PKN Orlen: chcemy utrzymać pozycję spółki w polskiej gospodarce

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA