×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Pięciocyfrowe zarobki w tej branży to niemal norma. A miejsc pracy przybywa

 • jk
 • 26 wrz 2022 7:03

Elektromobilność obejmuje nie tylko produkcję elektrycznych pojazdów, ale również wydobycie surowców, modernizację i rozwój infrastruktury oraz zaawansowany recycling w ramach gospodarki cyrkularnej. Okazuje się, że miejsc pracy w tym sektorze nie brakuje, a zarobki kuszą.

Pięciocyfrowe zarobki w tej branży to niemal norma. A miejsc pracy przybywa
Sprzedaż samochodów elektrycznych na przestrzeni ubiegłego roku wzrosła aż o 120 proc. (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
 • W ciągu ostatnich 6 lat Polska Agencja Inwestycji i Handlu wsparła blisko 30 projektów w sektorze elektromobilności o łącznej wartości 6 miliardów euro. Sektor ten przyniósł 13 tys. nowych miejsc pracy. 
 • Na tym nie koniec. Zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu elektromobilności stale rośnie, niemal na wszystkich stanowiskach.
 • Jak zaznacza Tomasz Szpikowski z Bergman Engineering, pięciocyfrowe zarobki to branżowe minimum, przy czym dodaje, że pensje rosną wraz z nabywanym doświadczeniem.
 • Jakich specjalistów potrzebuje polski przemysł? Jakie są najbardziej poszukiwane specjalności inżynierskie? Na te między innymi pytania odpowiedź przyniesie konferencja o polskim rynku pracy inżynierów i specjalistów "Tech and Job", która odbędzie się 5 października w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Zarejestruj się na to wydarzenie.

O tym, że nasz kraj jest atrakcyjny dla inwestorów z tej branży mówi raport „Elektromobilność w Polsce: inwestycje, trendy, zatrudnienie” przygotowany przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu (PAIH), firmę rekrutacyjną Bergman Engineering oraz Polską Izbę Rozwoju Elektromobilności (PIRE).

- Dzięki dostępowi do wykwalifikowanych pracowników, szybko rosnącej liczbie nowych firm z branży, a także dobrze rozwiniętej infrastrukturze transportowej, Polska postrzegana jest jako jedna z najlepszych lokalizacji dla przedsięwzięć związanych z elektromobilnością. Te inwestycje będą zataczać coraz szersze kręgi, szczególnie że elektromobilność traktowana jest jako skuteczne narzędzie do dekarbonizacji sektora transportu i osiągnięcia neutralności klimatycznej, wymaganej postanowieniami Porozumienia Paryskiego z 2015 roku - tłumaczy Tomasz Szpikowski, prezes Bergman Engineering.

Czytaj też: Branża moto za kilka lat może mieć ogromny problem. Trzeba działać już dziś

Według danych PIRE na koniec lutego 2021 roku w Polsce zarejestrowanych było 20 tysięcy w pełni elektrycznych samochodów (BEV – Battery Electric Vehicles) oraz funkcjonowało 3000 ogólnodostępnych punktów szybkiego (DC – 1017) i wolnego ładowania (AC – 2364 punkty). Jednocześnie sprzedaż samochodów elektrycznych na przestrzeni ubiegłego roku wzrosła aż o 120 proc.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Pięciocyfrowe zarobki w tej branży to niemal norma. A miejsc pracy przybywa
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • roland 2022-06-02 11:34:41

  hahahahahaha 1tysięczna udziału pojazdów elektrycznych na 20mln pojazdów spalinowych.....ahahahahahaaaaaaaa

  • Witek 2022-06-02 18:20:51

   cyna leszczu

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA