Piechociński o motoryzacji: W Europie zabraknie 19 mln inżynierów

17-18 września trwa w Warszawie międzynarodowa konferencja "Europejska motoryzacja". Janusz Piechociński zauważył na niej, że środkowoeuropejskie kadry są atrakcyjne dla inwestorów z branży motoryzacyjnej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Piechociński o motoryzacji: W Europie zabraknie 19 mln inżynierów

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JP

18 wrz 2015 8:48


Spotkanie otworzył wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński. Wskazał na konieczność głębszej integracji i współpracy w branży, aby zatrzymać ten przemysł w Europie. Zauważył też, że jest potrzebne nowe myślenie o wspólnej przyszłości z punktu widzenia konsolidacji branży motoryzacyjnej, jak i budowania swoistego klastra europejskiego przemysłu samochodowego.

Piechociński podkreślił, że inwestorzy dostrzegają zalety Europy Środkowej, nie tylko z racji niższych kosztów produkcji, ale także z racji dużego potencjału rynku oraz ludzi i doświadczenia kadr.

- Konferencja ma więc służyć wymianie doświadczeń, a także zastanowieniu się, jak maksymalnie wykorzystać potencjał wytwórczy przemysłu motoryzacyjnego, przyciągnąć nowe inwestycje, czy uruchomić proces badań i rozwoju, w tym zaangażować w to szkolnictwo wyższe i zawodowe - tłumaczył.

Zwrócił uwagę, że prognozy podają, że w roku 2025, maksymalnie 2030, Europie zabraknie około 19 mln inżynierów.

Oprócz przedstawicieli rządów państw Europy Środkowej w konferencji uczestniczą kluczowi reprezentanci przemysłu samochodowego, m.in. Fiat Chrysler Automobiles, Toyota, General Motors, Volvo i Volkswagen.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.