PGE: Byli pracownicy domagają się 493,5 mln zł odszkodowania

12,2 tys. byłych akcjonariuszy PGE GiE, głównie byłych pracowników spółki, złożyło do Sądu Okręgowego w Warszawie pozew, w którym domagają się odszkodowań na łączną kwotę prawie 493,5 mln zł.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

PGE: Byli pracownicy domagają się 493,5 mln zł odszkodowania

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl/Parkiet

wnp.pl

17 lis 2014 7:35


Jak podaje "Parkiet", chodzi o rzekome nieprawidłowości przy łączeniu energetycznego koncernu z firmami zależnymi.12 listopada pozew złożony przez Wspólną Reprezentację, która zrzesza osoby pokrzywdzone w procesie konsolidacji sektora elektroenergetycznego, trafił do sądu.

Jak przypomina dziennik, spór wynika z zaniżonego w ocenie skarżących parytetu zamiany akcji, które były w posiadaniu akcjonariuszy mniejszościowych, w większości pracowników PGE GiE, podczas połączenia w 2010 r. PGE ze spółkami zależnymi PGE GiE oraz z PGE Energia.

Czytaj też:

- Wobec braku ze strony PGE odpowiedzi na dostarczane przez nas w przeciągu ostatnich 17 miesięcy dokumenty wzywające do zapłaty odszkodowania, podjęliśmy decyzję o skierowaniu sprawy do sądu - mówi cytowany przez "Parkiet" Marcin Juzoń, pomysłodawca Wspólnej Reprezentacji.

Wspólna Reprezentacja złożyła pozew w imieniu 12 239 byłych akcjonariuszy PGE Górnictwo i Energetyka, a całkowita kwota dochodzonych w ramach pozwu roszczeń wynosi 493.498.227 zł.

Czytaj też:

Wspólna Reprezentacja złożyła też kilka pozwów przeciwko Skarbowi Państwa w imieniu ponad 18,8 tys. osób na łączną kwotę ponad 440 mln zł. W najbliższym czasie Trybunał Konstytucyjny oceni zasadność zarzutów podnoszonych przeciwko Skarbowi Państwa. MSP jest jednaka pewne swego podkreślając, że korzystne dla Skarbu Państwa wyroki zapadły już w pięciu podobnych sprawach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.