PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

PARP: Są pieniądze dla firm na wdrażanie nowych technologii

Małe i średnie przedsiębiorstwa mogą dostać wsparcia na projekty wdrażające wyniki prac badawczo-rozwojowych. Do rozdysponowania jest łącznie 800 mln zł.

  • Autor: PAP/AT
  • 13 mar 2017 8:37
PARP: Są pieniądze dla firm na wdrażanie nowych technologii
PARP przewiduje do 20 mln zł wsparcia dla firm na projekty wdrażające wyniki prac badawczo-rozwojowych (fot.shutterstock)
REKLAMA

• Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) przewiduje do 20 mln zł wsparcia dla firm na projekty wdrażające wyniki prac badawczo-rozwojowych.
• Wsparcie jest dostępne w ramach dwóch, startujących w 13 marca konkursów.
• Jeden z nich poświęcony jest elektromobilności.
• Wnioski mogą składać małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP).
• W sumie PARP ma do rozdysponowania 800 mln zł.

Większość kryteriów oceny wniosków w obu konkursach pozostaje wspólna, przy czym w konkursie dla branży elektromobilności firmy mogą aplikować z projektami o wartości od 5 mln zł, a w ogólnym - od 10 mln zł - wyjaśnia Agencja.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W ruszającym w poniedziałek (13 marca) naborze Agencja ułatwiła procedurę konkursową. W porównaniu z poprzednią edycją nie jest już np. obowiązkowa ochrona patentowa projektu i jej brak nie będzie skutkował odrzuceniem wniosku. Jednak, jeśli taka ochrona będzie, wniosek otrzyma dodatkowe punkty.

PARP tłumaczy, że dopuszcza w ten sposób do konkursu projekty z branż, gdzie ochrona patentowa nie jest zgodna ze strategią firmy lub niemożliwa do zastosowania.

Czytaj też: Innowacje, badania i rozwój: W Polsce jest bardzo dużo pieniędzy. "Mamy prawdziwą eksplozję środków"

Kolejnym ułatwieniem jest sposób oceny innowacyjności projektów. Za innowacyjność w skali kraju wnioskująca firma otrzyma 1 punkt. I ten 1 punkt wystarczy, aby ocena była pozytywna w tym kryterium. Wcześniej należało zdobyć minimum 2 punkty.

Konieczne jednak będzie wykazanie znaczenia innowacji z punktu widzenia ostatecznego odbiorcy, aby jak najlepiej przygotować firmy do komercjalizacji innowacji.

Dodatkowe punkty będzie można dostać, jeśli projekt: posiada wyższy niż krajowy poziom innowacji produktowej, zakłada zastosowanie rozwiązań mających potencjał do rozwoju branży lub rynku czy wpisuje się w definicję technologii wysokich albo średniowysokich lub usług wiedzochłonnych.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: PARP: Są pieniądze dla firm na wdrażanie nowych technologii

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA