PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

WSSE Invest-Park: Pandemia nie zatrzymała specjalnej strefy ekonomicznej

  • Autor: PAP/AT
  • 5 lip 2020 15:31

Ponad 850 mln złotych zainwestują przedsiębiorcy, którzy w pierwszym półroczu 2020 roku zdecydowali się na realizację projektów w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Invest-Park - poinformował Krzysztof Drynda, wiceprezes WSSE.

WSSE Invest-Park: Pandemia nie zatrzymała specjalnej strefy ekonomicznej
WSSE Invest-Park: W pierwszym półroczu 2020 roku decyzje o wsparciu na terenie strefy otrzymało 14 przedsiębiorców (fot. wikipedia.org/Jacek Halicki)
REKLAMA

Według danych Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park, w pierwszym półroczu 2020 roku decyzje o wsparciu na terenie strefy otrzymało 14 przedsiębiorców. Połowa z nich to projekty realizowane przez mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa. Aż osiem zostanie zlokalizowanych na terenie Dolnego Śląska.

Wiceprezes WSSE Krzysztof Drynda zaznacza, że od początku marca br. roku jego spółka wydała dziewięć decyzji, co może świadczyć o niewielkim wpływie pandemii na aktywność inwestycyjną przedsiębiorców. Według deklaracji inwestorów, nowe podmioty są gotowe do zainwestowania w strefie ponad 850 mln złotych.

"W trakcie trwania epidemii trwające rozmowy o nowych inwestycjach nie zatrzymały się, a jedynie przeniosły do internetu. To cieszy, że część firm nie zrezygnowała z swoich zamierzeń inwestycyjnych. Obserwujemy również wpływające nowe zapytania odnośnie terenów inwestycyjnych typu greenfield, co pozwala nam optymistycznie patrzeć w przyszłość. Są oczywiście sektory, które zawiesiły plany inwestycyjne, ale już zgłoszone nowe projekty plus spodziewana zmiana globalnych łańcuchów dostaw jest olbrzymią szansą dla nas, aby tych inwestycji było jeszcze więcej w niedalekiej przyszłości" - uważa Drynda.

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna Invest-Park to jedna z największych i najdynamiczniej rozwijających się stref w Polsce. Posiada tereny w województwach południowo-zachodniej Polski, w bezpośrednim sąsiedztwie Czech i Niemiec. Do tej pory na jej terenie ulokowało się 220 inwestorów i stworzono ponad 50 tysięcy miejsc pracy.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: WSSE Invest-Park: Pandemia nie zatrzymała specjalnej strefy ekonomicznej

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA