×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Padma 3.0 i ASPI zainwestują 62 mln zł w Suwalskiej SSE

  • Autor: PAP/PSZ
  • 12 gru 2017 14:30

Spółka Padma 3.0 zainwestuje w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (SSSE) 55 mln zł, zaś ASPI 7 mln zł . Władze strefy wydały firmom nowe zezwolenia na działalność w podstrefie Suwałki.

Padma 3.0 i ASPI zainwestują 62 mln zł w Suwalskiej SSE
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Przedsiębiorstwo Padma 3.0 ma zainwestować co najmniej 55 mln zł do września 2025 roku. Ma także zwiększyć dotychczasowe zatrudnienie z 222 pracowników o kolejnych 10. Spółka zobowiązała się do utrzymanie tego poziomu zatrudnienia przez okres dwóch lat.

Padma 3.0 działa aktualnie na podstawie czterech zezwoleń. Teraz otrzymała piąte. Dotychczasowe nakłady inwestycyjne tej spółki wyniosły prawie 110 milionów. Padma 3.0 jest powiązana kapitałowo z Padmą Art, która działa z kolei na podstawie trzech zezwoleń. Dotychczasowe nakłady inwestycyjne Padmy Art to ponad 66 milionów złotych. Przedsiębiorstwo zatrudnia ponad 360 osób.

Firmy te wytwarzają różne elementy wyposażenia wnętrz, m.in. artykuły dekoracyjne na potrzeby szwedzkiego koncernu IKEA.

Zarząd SSSE wydał również zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w tej samej podstrefie spółce ASPI, która ma zainwestować co najmniej 7 mln zł do końca 2023. Ma także zwiększyć dotychczasowe zatrudnienie z 90 pracowników do 95 i utrzymać je przez dwa lata.

ASPI działała dotychczas na podstawie dwóch zezwoleń i zainwestowało w strefie prawie 10 mln zł. To producent narzędzi dla przemysłu drzewnego i meblarskiego.

W strefie działa obecnie ponad 100 firm, które zatrudniają około 10 tys. osób. Zainwestowały ponad 3 mld zł.

Czytaj także: Nowe inwestycje i miejsca pracy w Małopolsce

Suwalska SSE obejmuje obecnie 663 ha terenów położonych w miastach: Augustów, Białystok, Bielsk Podlaski, Ełk, Grajewo, Hajnówka, Łomża, Olecko (Warmińsko-mazurskie), Ostrów Mazowiecka (Mazowieckie), Sejny i Suwałki oraz w gminach: Czyżew, Gołdap (Warmińsko-mazurskie), Małkinia Górna (Mazowieckie), Narewka, Nowogród, Siemiatycze, Suwałki, Szczuczyn i Zabłudów.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Padma 3.0 i ASPI zainwestują 62 mln zł w Suwalskiej SSE

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA