Otwarto Nadnotecki Park Przemysłowy. Szansa na 500 miejsc pracy

Nadnotecki Park Przemysłowy, obejmujący uzbrojony teren o powierzchni 24,7 ha, otwarto w środę (25 listopada) w Parku koło Nakła nad Notecią (Kujawsko-Pomorskie).
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Otwarto Nadnotecki Park Przemysłowy. Szansa na 500 miejsc pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

26 lis 2015 9:31


Celem przedsięwzięcia, zrealizowanego przez Urząd Miasta i Gminy w Nakle n. Notecią, było stworzenie korzystnych warunków dla rozwoju przedsiębiorczości i warunków do powstania 500 nowych miejsc pracy.

- Naszym inwestorom gwarantujemy m.in. czynsz nieprzekraczający 1 tys. zł miesięcznie netto za dzierżawę działki przez pierwsze 10 lat. Przedsiębiorcy mogą liczyć też na zwolnienie z podatku od nieruchomości oraz ulgi podatkowej w przypadku włączenia parku do Pomorskiej Strefy Ekonomicznej, o co mocno zabiegamy - zapowiedział burmistrz Nakła nad Notecią Sławomir Napierała.

Zaznaczył, że inwestorzy, którzy zechcą wybudować zakłady na ternie parku będą mogli bezpłatnie skorzystać ze wsparcia przedstawicieli gminy we wszystkich kwestiach formalno-prawnych.

W ramach inwestycji wykonano kompleksowe uzbrojenie parku. Zbudowano sieć wodociągową o długości 2,7 km, sieć kanalizacyjną i deszczową o długości 7 km oraz sieć energetyczną o długości 2,5 km. m. Na terenie parku powstała 2,8-kilometrowa sieć drogowa wraz chodnikami i oświetleniem.

Park przemysłowy powstał w Paterku, w odległości 3 km od powiatowego Nakła nad Notecią, przy drodze wojewódzkiej nr 241 Rogoźno - Tuchola.

Wsparcie na uzbrojenie terenów inwestycyjnych ze środków RPO, przewidzianych na lata 2007-2013, w województwie kujawsko-pomorskim otrzymało 11 gminach. Łącznie dofinansowanie wyniosło 79,5 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.