Oto najlepsza SSE w Polsce pod względem wydanych zezwoleń

- Krakowska Specjalna Strefa Ekonomiczna, która w zeszłym roku wydała 32 zezwolenia dla inwestorów na prowadzenie działalności gospodarczej na jej terenie, była najlepszą strefą w Polsce pod tym względem - ocenił wiceminister gospodarki Jerzy Pietrewicz.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Oto najlepsza SSE w Polsce pod względem wydanych zezwoleń

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

8 sty 2014 14:46


"Krakowska strefa w zeszłym roku wykazała się największą aktywnością w pozyskiwaniu nowych inwestorów" - powiedział wiceminister podczas środowego spotkania z nowymi inwestorami w Krakowie.

Jak zaznaczył, siłą spółki Krakowski Park Technologiczny (KPT), która zarządza krakowską SSE jest skupienie wśród swoich udziałowców podmiotów z sektora nauki, samorządu, skarbu państwa i biznesu.

"Liczę, że z tego optymalnego połączenia będzie wyrastał biznes i innowacje, na które czekamy i których tak potrzebujemy" - dodał Pietrewicz.

Prezes KPT Wiesława Kornaś-Kita poinformowała, że w całym zeszłym roku wydano 32 zezwolenia dla inwestorów na prowadzenie działalności w krakowskiej SSE. Zadeklarowali oni zainwestowanie łącznie blisko 648 mln zł i utworzenie prawie 1,3 tys. miejsc pracy.

Według przedstawicielki spółki zeszły rok okazał się rekordowy dla strefy pod względem liczby wydanych zezwoleń dla inwestorów.

Krakowska strefa powstała w 1997 roku. Po ostatnim rozszerzeniu swojego obszaru w styczniu tego roku zajmuje 628 hektarów w 25 podstrefach, położonych na terenie 23 gmin. Dotąd powstało w niej 15 tys. miejsc pracy oraz zainwestowano 1,8 mld zł. Największe inwestycje zrealizowały m.in. Comarch, RR Donnelley, Motorola, Valeo, MAN Trucks.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.