PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Oto lista najbardziej pożądanych inżynierów. Sprawdź, czy dobrze wybrałeś zawód

 • km
 • 19 wrz 2022 16:00

Inżynierowie OZE, biotechnolodzy, mechatronicy, automatycy, robotycy oraz nanotechnolodzy – według ekspertów to jedne z najdynamiczniej rozwijających się zawodów w Polsce.

Oto lista najbardziej pożądanych inżynierów. Sprawdź, czy dobrze wybrałeś zawód
Rozwój Przemysłu 4.0 wygenerował duże zapotrzebowanie na inżynierów specjalizujących się w mechatronice, automatyce i robotyce (fot. Shutterstock)
REKLAMA
 • - Świat przechodzi gwałtowną transformację technologiczną, wraz z którą zmienia się krajobraz rynku pracy - wyjaśnia Tomasz Szpikowski z Bergman Engineering.
 • Szacuje się, że 65 proc. uczących się dziś dzieci w przyszłości będzie pracować w zawodach, które jeszcze nie istnieją.
 • Jakich specjalistów potrzebuje polski przemysł? Jakie są najbardziej poszukiwane specjalności inżynierskie? Na te między innymi pytania odpowiedź przyniesie konferencja o polskim rynku pracy inżynierów i specjalistów "Tech and Job", która odbędzie się 5 października w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Zarejestruj się na to wydarzenie.

Postęp technologiczny i związana z nim zwiększona liczba przetwarzanych informacji powodują systematyczny wzrost znaczenia kompetencji technicznych. Specjaliści, którzy posiadają praktyczną wiedzę oraz umiejętności jej płynnego wykorzystania do rozwiązania problemów i tworzenia rozwiązań, mogą liczyć na duże zainteresowanie ze strony pracodawców - podkreślają eksperci Bergman Engineering.

Na liście najbardziej pożądanych inżynierów w Polsce znajdują się m.in. biotechnolodzy, eksperci od OZE, mechatronicy, inżynierowie automatyki i robotyki oraz nanotechnolodzy.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Świat przechodzi gwałtowną transformację technologiczną, wraz z którą zmienia się krajobraz rynku pracy. Postępująca automatyzacja, cyfryzacja, a także rozwój rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji powodują znikanie niektórych stanowisk czy kompetencji, z drugiej jednak strony sprawiają, że na rynku pracy pojawiają się zupełnie nowe perspektywy zawodowe. Zwróćmy choćby uwagę na dane OECD, zgodnie z którymi 65 proc. uczących się dziś dzieci w przyszłości będzie pracować w zawodach, które jeszcze nie istnieją - wyjaśnia Tomasz Szpikowski, prezes Bergman Engineering.

Źródło: Bergman Engineering
Źródło: Bergman Engineering
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (9)

Do artykułu: Oto lista najbardziej pożądanych inżynierów. Sprawdź, czy dobrze wybrałeś zawód

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Robotyk 2022-09-23 10:07:06

  Jestem Robotykiem i pracy nie mogę znalrść.

 • Jarl Bischek 2022-09-22 13:49:21

  🤔 Ja zgadzam się ze zdaniem światowej sławy profesorem Sikorą, u którego studiowałem elektrotechnikę. A skończyłem uczelnię, która jest wśród 2000 najlepszych na świecie 👍😎 A nawet mam swoją notę biograficzną w publikacji poświęconej tej uczelni.👍🙂 I należało mi się to całkowicie chociaż wielu rzuciło się na mnie.😱 Że jak to nie ma wielu profesorów ... Ale niewątpliwie byłem dużą indywidualnością i mi się należało 😛 Ale wspomniany profesor był zdania, że uczelnia powinna kształcić tak, aby absolwent miał solidną bazę aby dość szybko opanować wiedzę szczegółową.👍 Bo kształcenie kogoś pod bardzo konkretne wymagania nie ma sensu bo nigdy nie można przewidzieć kto będzie potrzebny w przyszłości.👍 I to prawda. 👍 Bo np. jaki specjalista OZE. To przecież czysta elektrotechnika i każdy inżynier elektryk powinien sobie poradzić 😎 Podobnie automatyka czy mechatronika.🙂

 • Jarl Bischek 2022-09-22 13:32:46

  🤔 Takie HR-wskie gdybanie i bajka. Ile to jest warte? Wystarczy poczytać co mówili "eksperci" np. 20 lat temu.😂 Ja nieskromnie powiem, że wielokrotnie byłem mądrzejszy i lepiej przewidywałem. 🤠👍Kiedy wybierałem się na studia wszyscy trąbili: elektronika to przyszłość! I tłumy tam waliły. 😱 A ja wybrałem elektrotechnikę, która jest matką zarówno elektroniki jak i automatyki. A sama mechatronika to w sumie też elektrotechnika.🙂 A po studiach absolwenci elektroniki przeżywali rozczarowanie 😂 A ja studiach postanowiłem w ramach elektrotechniki zrobić fakultet z automatyki.👍 Ale nie było możliwości bo była do wyboru tylko elektronika.😱 A ja się uparłem, że chcę automatykę. Dziekan mówił mi: Panie przecież to prawie to samo. A ja nie to samo. No i w końcu zgodził się na automatykę. 👍 Tyle, że .... jak działają te biadolący naukowcy ... okularnik z brodą, u którego miałem studiować robił trudności. Że najlepiej jakby były dwie osoby. A ja mu, że prace dyplomową robiłem sam chociaż zakres był na dwie osoby.👍 Ale tak się guzdrał, że przy końcu grudnia nie było jeszcze planu zajęć. 👎😱 I musiałem zrezygnować. Bo ja lubię poważne studia. 👍 I te nieudaczniki, które mogły zarobić spore pieniądze zamiast uderzyć się w pierś zrobiły ze mnie "awanturnika" 😂 I tak to wygląda życie w Polsce 😱

 • XY 2022-09-20 19:01:43

  A nauczyciele akademiccy kształcący tych specjalistów ile zarabiają? Walnijcie sie w łeb albo importujcie sobie tych "fachofcuf" z Bangladeszu.

 • Paweł 2022-09-20 16:22:06

  Ten artykuł to jakiś żart. Podane zarobki nie wskazują żeby byli to najbardziej pożądani specjaliści na rynku. Dzisiaj są to zarobki operatora maszyny, nie inżyniera

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA