PARTNERZY PORTALU

Orlen uruchamia Akademię Wodorową dla studentów

  • Autor: PAP/JP
  • 2 gru 2022 15:21

W marcu 2023 r. w ramach Grupy Orlen rozpocznie działalność pierwsza w Polsce Akademia Wodorowa dla studentów. Celem programu jest edukacja inżynierów realizujących zadania związane z rozwojem i zarządzaniem łańcuchem wartości technologii wodorowych – poinformował w piątek PKN Orlen.

Orlen uruchamia Akademię Wodorową dla studentów
W marcu 2023 r. w ramach Grupy Orlen rozpocznie działalność pierwsza w Polsce Akademia Wodorowa (fot. PTWP/Paweł Pawłowski)
REKLAMA
  • Akademia Wodorowa - Akademia H2 to inicjatywa, która powstała w ramach Mazowieckiej Doliny Wodorowej.
  • Partnerami są m.in. przedstawiciele przemysłu motoryzacyjnego, jak Toyota, czy kolejowego - PESA Bydgoszcz oraz uczelnie wyższe: Politechnika Łódzka, Politechnika Warszawska i Centrum Badawcze PAN - KEZO.
  • Wodór to paliwo przyszłości, a my potrzebujemy specjalistów, którzy tę przyszłość pomogą budować - powiedział prezes Orlenu Daniel Obajtek.

Koncern podkreślił, że Akademia Wodorowa - Akademia H2 "to inicjatywa, która powstała w ramach Mazowieckiej Doliny Wodorowej", powołanej w kwietniu przez 37 podmiotów, instytucji i uczelni z liderem, którym został PKN Orlen. Według koncernu do 2030 r. Grupa Orlen na inwestycje w wodór przeznaczy ok. 7,4 mld zł.

"Grupa Orlen robi kolejny krok w kierunku rozwoju technologii wodorowych. W marcu 2023 r. rusza pierwsza w Polsce Akademia Wodorowa dla studentów" - ogłosił w piątek PKN Orlen. Zaznaczył, że "celem programu jest edukacja inżynierów realizujących zadania związane z rozwojem oraz zarządzaniem całym łańcuchem wartości technologii wodorowych".

Czytaj też: Kontrole w pracy staną się codziennością. Są nowe przepisy

Koncern zwrócił uwagę, że według ekspertów, wodór "będzie stanowić jedno z podstawowych źródeł energii w walce z dekarbonizacją sektorów trudnych lub wręcz niemożliwych do zelektryfikowania, takich jak niektóre gałęzie przemysłu, lotnictwo, żegluga czy transport ciężki".

"Wodór to paliwo przyszłości, a my potrzebujemy specjalistów, którzy tę przyszłość pomogą budować. Akademia Wodorowa otwiera drzwi do tego świata. Stawiamy na młodych, zdolnych i ambitnych ludzi. Oferujemy im wzięcie czynnego udziału w innowacyjnych projektach, z których wiele stanowić będzie prawdziwe novum w Europie" - powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, cytowany w komunikacie koncernu.

Oceni, że Akademia Wodorowa "to także wyjątkowa okazja, aby stać się aktywnym uczestnikiem transformacji energetycznej Polski, której liderem jest Grupa Orlen". "Najlepsi absolwenci będą mogli odbyć staże i wiązać swoją przyszłość z pracą w naszej firmie, rozwijając swoje kompetencje" - dodał prezes PKN Orlen.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Orlen uruchamia Akademię Wodorową dla studentów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA