PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Orlen odpiera zarzuty: Związkowcy z IKS Solino wcale nie chcą dialogu

- Wszystkie próby organizowania spotkań z udziałem zarządu spółki IKS Solino, przedstawicieli Ministerstwa Gospodarki, wojewody czy przedstawicieli rady nadzorczej spółki kończyły się każdorazowo odmową podjęcia jakiegokolwiek dialogu ze strony organizacji związkowych - przekonuje PKN Orlen.

Orlen odpiera zarzuty: Związkowcy z IKS Solino wcale nie chcą dialogu
fot. PKN Orlen
REKLAMA

Płocki koncern odniósł się w ten sposób do zarzutów Jerzego Gawędy, przewodniczącego „Solidarności” w IKS Solino.

- Reprezentanci ZZ Solino odmówili również udziału w specjalnie zorganizowanym spotkaniu reprezentacji związków zawodowych Grupy Orlen z przewodniczącą rady nadzorczej oraz zarządem PKN Orlen przy udziale Zdzisława Gawlika, sekretarza stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa - powiedziano nam w biurze prasowym koncernu.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj też: Związkowcy z IKS Solino zablokują drogi? Możliwe zaostrzenie protestu

Orlen podkreśla, że dotychczas wszystkie zobowiązania jakie zostały zaciągnięte w ramach Pakietu Socjalnego z 1996 roku zostały zrealizowane zgodnie z przyjętym harmonogramem. Zakres wymaganych inwestycji w środki trwałe został wykonany już w roku 2000.

- Dokument jako nieaktualny i wypełniony w całości został wypowiedziany. Obecnie spółka prowadzi program inwestycyjny, który zakłada realizację szeregu zadań mających na celu dostosowanie do wymogów nowej ustawy o zapasach obowiązkowych, które zaczną obowiązywać z początkiem 2018 r. - informuje spółka.

Czytaj też: Kilkuset związkowców spółek PKN Orlen pikietowało w Warszawie

PKN zapewnia, że wbrew twierdzeniom związkowców, Podziemny Magazyn Ropy i Paliw spełnia wszystkie niezbędne wymagania założone w Koncepcji Programowo-Przestrzennej magazynu. Fakt ten potwierdzają także niezależne ekspertyzy jednostek naukowych - Akademii Górniczo-Hutniczej z Krakowa (IV kwartał 2014 r.) i Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Górnictwa Surowców Chemicznych Chemkop z Krakowa.

- Od początku funkcjonowania Podziemnego Magazynu Ropy i Paliw, tj. od roku 2002, przeprowadzono prawie 240 zatłoczeń i wytłoczeń paliw i ropy naftowej - dodaje biuro prasowe Orlenu.

- Jeśli chodzi o kontrolę NIK, na którą powołują się związkowcy, to wszystkie zasadne zalecenia zostały zrealizowane, przy czym istotne jest, że dotyczyły one kwestii organizacyjnych, a nie technicznych, jak twierdzą organizacje związkowe. Używanie sprawy kontroli NIK jako argumentu sugerującego nieprawidłowości techniczne jest nadużyciem - argumentuje właściciel IKS Solino.

Płocki koncern odpowiedział również na zarzuty Jerzego Gawędy, że apel 73 pracowników spółki do związków zawodowych o zakończenie protestu jest przykładem manipulacji czy wręcz mobbingu ze strony pracodawcy.

- Inicjatywa przygotowania apelu wyszła bezpośrednio od samych pracowników. Twierdzenie sugerujące inny niż dobrowolny sposób gromadzenia podpisów jest fałszywe i stanowi próbę manipulowania przekazem medialnym - podkreśla Orlen.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Orlen odpiera zarzuty: Związkowcy z IKS Solino wcale nie chcą dialogu

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA