Opel kompletuje załogę do produkcji nowej Astry

- Nie zwalnialiśmy ludzi, choć wykorzystanie mocy produkcyjnych sugerowało wówczas konieczność zmniejszenia zatrudnienia o 500 osób - mówi Andrzej Korpak, dyrektor General Motors Manufacturing Poland w Gliwicach.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Opel kompletuje załogę do produkcji nowej Astry

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

26 cze 2015 11:25


Oficjalny start produkcji nowej Astry nastąpi jeszcze w tym roku. Jaki był poziom koniecznych inwestycji?

Andrzej Korpak, dyrektor General Motors Manufacturing Poland w Gliwicach: - Inwestycja w uruchomienie nowego modelu była dość spora. Główne inwestowaliśmy w przystosowanie spawalni, w zakup matryc tłoczniowych, które kosztują kilka milionów dolarów, a także w budynki - dobudowaliśmy trzy nowe. Powiększyliśmy spawalnię i wydział tłoczni, stworzyliśmy nowe magazyny.

Czy nowe budynki oznaczają także nowych pracowników?

- Gros załogi już mamy. Dość specyficznie potraktowaliśmy ubiegłoroczny okres zmniejszenia produkcji w naszej fabryce. Nie zwalnialiśmy ludzi, choć wykorzystanie mocy produkcyjnych sugerowało wówczas konieczność zmniejszenia zatrudnienia o 500 osób. Zamiast tego wysłaliśmy ich do innych zakładów Opla w Europie - nasi doświadczeni pracownicy pomagali we wdrożeniach, które były tam przeprowadzane. Dzięki temu udało nam się ich zachować, zapewnić im pracę i nowe doświadczenia. Ta grupa już pracuje z powrotem w Polsce.

Przy nowej produkcji wykorzystamy także około 300 pracowników przejętych z fabryki silników w Tychach, która przez najbliższe dwa lata będzie przebudowywana.

Kolejna grupa to ponad 400 pracowników z agencji pracy tymczasowej. Na razie są na kontraktach tej agencji, ale liczymy, że z czasem ci, którzy się sprawdzą i będą chcieli z nami zostać zaczną przechodzić na nasze kontrakty.

Cały wywiad znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.