Nowy zarząd Węglokoksu rozpoczął pracę

• Wyłoniony w połowie maja nowy zarząd katowickiej spółki Węglokoks, 1 czerwca rozpoczął pracę.
• Na jego czele stanął Sławomir Obidziński, wcześniej szef spółki Węglokoks Energia z grupy kapitałowej Węglokoksu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nowy zarząd Węglokoksu rozpoczął pracę

PODZIEL SIĘ


Autor: pt/pap

1 cze 2016 10:30


Obidziński zastąpił Jerzego Podsiadłę, który kierował Węglokoksem blisko siedem lat - od sierpnia 2009 roku. Członkami nowego zarządu spółki są też Tomasz Heryszek (wiceprezes ds. handlowych) i Krzysztof Mikuła (wiceprezes ds. grupy kapitałowej).

Nowy zarząd spółki, która m.in. jest największym udziałowcem Polskiej Grupy Górniczej, został wyłoniony 13 maja w powtórzonym konkursie; wcześniejsze, kwietniowe postępowanie kwalifikacyjne zostało zamknięte przez radę nadzorczą bez rozstrzygnięcia.

Nowy zarząd mógł rozpocząć pracę po obradach walnego zgromadzenia, które zatwierdziło sprawozdania spółki za ubiegły rok. Jak poinformowała w środę rzeczniczka Węglokoksu Marzena Mrozik, walne zgromadzenie odbyło się we wtorek; tym samym od środy zarząd pracuje już w nowym składzie.

Nowy prezes spółki Sławomir Obidziński jest absolwentem wydziału Górnictwa Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, a także studiów podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach oraz na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem i bankowości.

Należący do Skarbu Państwa Węglokoks jest jednym z podmiotów pełniących ważną rolę w procesie restrukturyzacji górnictwa i hutnictwa (fot.weglokoks.com) Należący do Skarbu Państwa Węglokoks jest jednym z podmiotów pełniących ważną rolę w procesie restrukturyzacji górnictwa i hutnictwa (fot.weglokoks.com)

W 2012 r. uzyskał dyplom uprawniający do zasiadania w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa. W Instytucie Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk w Warszawie w 2014 r. ukończył studia z zakresu Executive Doctor of Business Administration (dwa lata wcześniej studia podyplomowe Executive Master of Business Administration).

W latach 1988-1991 pracował na stanowisku inżynieryjno-technicznym w kopalni Czeczott w Woli. W latach 1992-2007 pracował w SGS Polska (oddział szwajcarskiego holdingu SGS), pełniąc kolejno funkcje kierownika biura, dyrektora regionalnego oraz dyrektora branży mineralnej.

W latach 2007-2014 był prezesem w jednej z obecnych spółek zależnych Węglokoksu Energii - Nadwiślańskiej Spółce Energetycznej w Brzeszczach. Od lutego 2014 r. był wiceprezesem ds. produkcji we Wspólnym Przedsiębiorstwie Energetycznym (obecnie Węglokoks Energia). W maju 2015 r. został prezesem Węglokoksu Energii.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.