PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Nowy zakład produkcyjny w Polskiej Strefie Inwestycji. Będzie praca

  • Autor: PAP/AT
  • 1 gru 2020 11:38

Krakowski Park Technologiczny wydał decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Otrzymała ją rodzinna firma Kolbon Oak ze Starego Sącza zajmująca się obróbką drewna. Zamierza ona kosztem co najmniej 2,4 mln zł zbudować nowy zakład produkcyjny.

Nowy zakład produkcyjny w Polskiej Strefie Inwestycji. Będzie praca
Firma Kolbon Oak zbuduje nowy zakład produkcyjny w Polskiej Strefie Inwestycji (fot. media.kpt.krakow.pl)
REKLAMA

Krakowski Park Technologiczny (KPT), który wcześniej zarządzał specjalną strefą ekonomiczną, przejął obowiązki zarządzania Polską Strefą Inwestycji (PSI) na terenie województwa małopolskiego i powiatu jędrzejowskiego (woj. świętokrzyskie); wydaje decyzje o wsparciu dla inwestorów na tych obszarach.

Jak poinformowała Barbara Wityńska-Słącz z KPT, firma Kolbon Oak, od 18 lat zajmująca się obróbką drewna, należy do sektora mikroprzedsiębiorstw. Specjalizuje się ona w renowacji drewna dębowego, w ofercie ma także realizacje łączące drewno z nowoczesnymi materiałami, takimi jak szkło i stal nierdzewna.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W ramach zaplanowanej inwestycji firma zamierza zbudować nowy zakład z zapleczem biurowo-socjalnym i magazynowym oraz zakupić nowoczesne, energooszczędne maszyny i urządzenia.

Ustawa o wspieraniu nowych inwestycji, która weszła w życie w połowie 2018 roku, zasadniczo zmieniła zasady przyznawania zwolnień podatkowych dla przedsiębiorców, dając możliwość inwestowania w dowolnym miejscu na terenie całego kraju, a nie - jak dotychczas - jedynie na terenach objętych specjalną strefą ekonomiczną.

W Małopolsce i powiecie jędrzejowskim przedsiębiorca może uzyskać od 35 proc. (duży) do 55 proc. (mały) zwrotu kosztów inwestycji w postaci ulgi podatkowej. Na rozliczenie ulgi jest 12 lat od daty wydania decyzji o wsparciu.

W tym roku Krakowski Park Technologiczny wydał 22 decyzje o wsparciu firm w oparciu o przepisy dotyczące Polskiej Strefy Inwestycji. Przedsiębiorcy zadeklarowali w tym czasie ponad 797 mln zł nakładów na inwestycje i utworzenie 496 miejsc pracy. Wśród firm, które otrzymały w tym roku decyzje o wsparciu, przeważają firmy polskie oraz mali i średni przedsiębiorcy.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Nowy zakład produkcyjny w Polskiej Strefie Inwestycji. Będzie praca

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA