Nowy prezes Gaz-Systemu o wyzwaniach czekających spółkę

- Dokończenie włączania do systemu gazowego kraju terminala w Świnoujściu, rozbudowa infrastruktury gazowej, ale w oparciu o realia rynkowe, to najważniejsze wyzwania Gaz-Systemu - mówi portalowi wnp.pl Tomasz Stępień, prezes firmy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nowy prezes Gaz-Systemu o wyzwaniach czekających spółkę

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

21 sty 2016 13:36


Najważniejsze wyzwania czekające Gaz-System?

- Głównym zadaniem Gaz-Systemu jest bezpieczny przesył gazu ziemnego. Wszystkie wyzwania rozwojowe stojące przed spółką podporządkowane są pod to główne zadanie.

Jednym z ważniejszych bieżących wyzwań jest uruchamianie operacyjne terminalu LNG w Świnoujściu. Działający terminal otworzy dla Spółki nowe perspektywy rozwojowe.

Czy przewiduje Pan większe zmiany w strategii spółki?

- Przygotowanie strategii spółki do 2025 roku jest na ukończeniu. Tworząc ją musimy bacznie obserwować naszych klientów i ich plany strategiczne. Nasza strategia powinna być dostosowywana do bieżącej i przyszłej sytuacji na rynku gazu ziemnego w tej części Europy. Nie przewidujemy jednak znaczących zmian w zakresie przyjętych kierunków strategicznych.

Gaz-System powinien dążyć do zwiększania wolumenu przesyłanego gazu ziemnego. Naszym najważniejszym celem nadal będzie zapewnienie bezpieczeństwa funkcjonowania systemu przesyłowego oraz zachowanie ciągłości świadczenia usług przesyłowych. Poprzez aktywne zaangażowanie w proces integracji europejskiego rynku gazu chcemy też budować silną pozycję spółki w Europie. Skupimy się również na podnoszeniu efektywności operacyjnej i organizacyjnej spółki.

Więcej na wnp.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

ada 2016-01-25 22:18:12

O ile się nie mylę, Pan prezes jest filozofem

error 2016-01-24 15:28:31

no na pewno sporo pokaże sam 2016 rok. jestem dobrej mysli. polecam śledzić co tu się dzieje lng.edu.pl/pl/aktualnosci/