PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Nowy inwestor w KSSE w Bytomiu. Będą nowe miejsca pracy

  • Justyna Koc
    jk
  • 27 wrz 2019 14:53

Bytomski obszar Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej rozwija się. PHU CORA – Adam Sikora zdecydowała się przenieść do Bytomia zakład produkcyjny.

Nowy inwestor w KSSE w Bytomiu. Będą nowe miejsca pracy
(Fot. Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek)
REKLAMA
  • Firma PHU CORA – Adam Sikora wybuduje na zakupionej działce budynek biurowo-magazynowo-produkcyjny, w którym prowadzona będzie produkcja oświetlenia ledowego.
  • Firma zatrudnia obecnie 21 osób, ale chce zwiększyć zatrudnienie do 50 osób.
  • Firma PHU CORA będzie drugim przedsiębiorstwem, które swoją siedzibę zdecydowało się ulokować w KSSE w Bytomiu - na terenie strefy funkcjonuje już forma Epco.

- Zainteresowanie przedsiębiorców inwestowaniem w Bytomiu rośnie. Jest złożony wniosek na zakup kolejnych dwóch terenów przy ul. Hakuby. Rozmawiamy też z pięcioma innymi przedsiębiorcami w sprawie kolejnych inwestycji w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Bytomiu – mówi Michał Bieda, wiceprezydent Bytomia.

Nowe inwestycje i miejsca pracy

Firma PHU CORA – Adam Sikora za blisko 19 mln wybuduje na zakupionej działce budynek biurowo-magazynowo-produkcyjny, w którym prowadzona będzie produkcja oświetlenia ledowego.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Od trzech lat nasza firma szukała dogodnej lokalizacji na Śląsku, aby rozbudować obecny zakład produkcyjny. Decydując się na ulokowanie naszego kapitału w Bytomiu braliśmy pod uwagę przede wszystkim wielkość działki i odległość od obecnej siedziby – mówi Adam Sikora, właściciel firmy.

- Zależy nam na naszych pracownikach, którzy mimo zmiany lokalizacji firmy nie będą musieli daleko dojeżdżać do pracy - dodaje Adam Sikora.

Firma na blisko 1,6 ha przy wybuduje obiekt o powierzchni około 6 tys. metrów kwadratowych, który podzielony będzie funkcyjnie na część produkcyjną, magazyn oraz biuro. W nowym zakładzie produkowane będzie oświetlenie ledowe, które firma sprzedaje nie tylko w kraju, ale również za granicą. Tylko w 2019 roku spółka wysyłała swoje produkty do ponad 30 krajów na świecie, takich jak: Australia, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Rosja, Hiszpania, Francja, Niemcy, Finlandia, Szwecja, Szwajcaria, Wielka Brytania czy Włochy. Oświetlenie ledowe trafiło również do takich państw jak: Kazachstan, Turcja, Kamerun czy Islandia.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Nowy inwestor w KSSE w Bytomiu. Będą nowe miejsca pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA