PARTNERZY PORTALU

Nowe zakażenia koronawirusem w kopalniach Polskiej Grupy Górniczej

  • Autor: PAP/RAF
  • 19 lip 2020 13:14

33 nowe przypadki zakażenia koronawirusem potwierdzono od piątku w kopalniach Polskiej Grupy Górniczej (PGG) – wynika z niedzielnych danych spółki. Z tego powodu liczba pracowników firmy objętych kwarantanną wzrosła o prawie sto. Przybyło też 11 ozdrowieńców.

Nowe zakażenia koronawirusem w kopalniach Polskiej Grupy Górniczej
Łącznie z koronawirusem w górnictwie węgla kamiennego nadal walczą 464 osoby. ( Fot. PTWP/AndrzejWawok)
REKLAMA
  • W PGG - według niedzielnych (19 lipca) danych - od początku epidemii koronawirusem zaraziło się 2011 górników, z których 1868 (92,9 proc.) wyzdrowiało. 
  • W Jastrzębskiej Spółce Węglowej, gdzie zakażeń było najwięcej w górnictwie, od kilku dni liczba zarażonych górników nie rośnie i wynosi 4001.
  • Ogółem od początku epidemii do niedzieli koronawirusem zaraziło się 6602 pracowników trzech górniczych spółek kontrolowanych przez Skarb Państwa.

W innej górniczej firmie - Jastrzębskiej Spółce Węglowej (JSW) - od kilku dni nie przybywa osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2, rośnie natomiast liczba tych, którzy pozbyli się wirusa i wracają do pracy.

W PGG - według niedzielnych (19 lipca) danych - od początku epidemii koronawirusem zaraziło się 2011 górników, z których 1868 (92,9 proc.) wyzdrowiało. Kwarantanną jest objętych 292 pracowników, wobec 194 w miniony piątek. Zauważalny wzrost liczby osób zakażonych (o 33) oraz objętych kwarantanną zanotowano w spółce po raz pierwszy od dłuższego czasu. Obecnie zakażonych jest łącznie 143 pracowników PGG.

W Jastrzębskiej Spółce Węglowej, gdzie zakażeń było najwięcej w górnictwie, od kilku dni liczba zarażonych górników nie rośnie i wynosi 4001. Wyzdrowiało 3680 osób (wzrost od piątku o 74), czyli niespełna 92 proc. wszystkich chorych. Nadal zakażonych jest 321 pracowników JSW, a 64 przebywa w kwarantannie.

Czytaj też: MAP proponuje górniczym związkom spotkanie

Ogółem od początku epidemii do niedzieli koronawirusem zaraziło się 6602 pracowników trzech górniczych spółek kontrolowanych przez Skarb Państwa. 6138 z nich wyzdrowiało (blisko 93 proc.). Dane te, oprócz JSW i PGG, obejmują także należącą do spółki Węglokoks Kraj kopalnię Bobrek, gdzie wyzdrowiało już wszystkich 590 zakażonych górników, nie obejmują natomiast prywatnej kopalni Silesia w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie zarażonych zostało 59 górników - 7 z nich dotąd wyzdrowiało. W kwarantannie jest 98 pracowników Silesii. W przyszłym tygodniu zapadnie decyzja o zakresie testowania 1,7-tysięcznej załogi tej kopalni.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Nowe zakażenia koronawirusem w kopalniach Polskiej Grupy Górniczej

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA