Nowe miejsca pracy w Suwalskiej SSE

Kolejne w tym roku zezwolenia wydała właśnie Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. A to oznacza trzy, nowe inwestycje i następne - tak potrzebne dla regionu - miejsca pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nowe miejsca pracy w Suwalskiej SSE

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

3 gru 2013 12:26


Zgodę na działalność otrzymał popularny producent drewnianych okien i drzwi – firma Ortis. Przedsiębiorstwo zainwestuje w Podstrefie Suwałki co najmniej 3 mln zł. Inwestor przy realizacji nowego przedsięwzięcia zobowiązał się również do stworzenia 10 nowych miejsc pracy i utrzymania zatrudnienia na poziomie blisko 30 pracowników.

- Nowy projekt tej firmy będzie realizowany w branży tworzyw sztucznych. Ortis planuje również zainstalowanie nowej linii produkcyjnej do wytwarzania recyklatu, czyli surowca wtórnego wytwarzanego z odpadów produkcyjnych powstałych w trakcie wytwarzania okien z profili PCV lub starych okien – wyjaśnia Robert Żyliński, prezes SSSE S.A.

Czytaj też: Specjalne strefy ekonomiczne dają pracę

Natomiast firma „3E” z Ełku dzięki zezwoleniu będzie mogła wprowadzić na rynek całkowicie innowacyjny produkt.

- To centrala alarmowa typu CPX200N oraz transmiter z serii LX do pakietowej transmisji danych w rzeczywistym czasie za pomocą sieci GSM – wyjaśnia szczegółowo Zbigniew Hołdyk, dyrektor firmy.

Główną działalnością spółki jest kontraktowy montaż elektroniki. Obecnie firma zatrudnia 80 osób. W ramach wydanego zezwolenia „3E” kupi nowoczesne maszyny i urządzenia. Do ich obsługi zatrudni co najmniej dwie osoby.

Zezwolenia doczekał się także białostocki Bianor I, który działa w branży tworzyw sztucznych. Firma w połowie listopada 2013 r. wygrała przetarg na zakup kolejnej działki w Podstrefie Białystok (o powierzchni 2,06 ha). Aby uzyskać zezwolenie przedsiębiorstwo zadeklarowało inwestycje rzędu 28 mln zł. Bianor I zatrudni również 24 nowych pracowników, a także utrzyma dotychczasową 326-osobową załogę. To druga inwestycja tej firmy w SSSE.

- Podczas pierwszego przetargu zadeklarowaliśmy zatrudnienie na poziomie 150 osób, tymczasem średniorocznie zatrudniamy ponad dwa razy więcej. Podobnie jest teraz. Zobowiązaliśmy się do zatrudnienia minimalnej liczby pracowników, a życie pokaże ilu ludzi faktycznie będzie u nas pracowało – powiedział Artur Kucharski, dyrektor finansowo-administracyjny w firmie Bianor I.

Suwalska SSE powstała 16 lat temu. Dziś działalność w strefie prowadzi siedemdziesiąt firm, z kapitałem polskim i zagranicznym (m.in. z Niemiec, Danii, Ukrainy, Szwajcarii, Litwy, Holandii i Szwecji). W przedsiębiorstwach takich jak: Pfleiderer, Aquael, Malow, Porta KMI Poland, Impress Decor itd. zatrudnionych jest w sumie 6 tys. osób, a wartość inwestycji osiągnęła 1,9 mld zł.

Strefa obejmuje prawie 342,8 ha. O utworzenie nowej podstrefy w Łomży z niecierpliwością czekają władze miasta oraz firma z branży IT, która już na starcie deklaruje utworzenie stu miejsc pracy. Na podpis ministra czeka także wniosek rozszerzeniowy o nowe tereny w Suwałkach i Ełku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.