Nowe miejsca pracy w strefie "Invest-Park"

Firma Schilsner Industry Group otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park". Przedsiębiorstwo zainwestuje 20 mln zł i zatrudni ponad 70 osób.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nowe miejsca pracy w strefie "Invest-Park"

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

15 sty 2014 10:52


Jak poinformowała Monika Korzewicz z Departamentu komunikacji WSSE "Invest-Park", Schilsner Industry Group będzie produkować we Wrocławiu obrzeża do wykończenia krawędzi płyt meblowych. Inwestycja zostanie zrealizowana do końca 2016 r.

"Od połowy 2014 roku limity dopuszczalnej pomocy publicznej, na którą mogą liczyć przedsiębiorcy, obniżą się o kilkanaście procent. Dlatego przy każdej okazji podkreślamy, że jeśli firma myśli o rozwoju, powinna przyspieszyć swoje działania i wystąpić jak najszybciej o zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej. Zamknięcie procedury przed 1 lipca 2014 roku da prawo do ulg według obecnie obowiązujących stawek, czyli do 70 proc., w zależności od lokalizacji" - tłumaczy Barbara Kaśnikowska, prezes "Invest-Park" - spółki zarządzającej WSSE.

Schilsner Industry Group jest czterdziestą piątą firmą z kapitałem polskim funkcjonującą na terenie wałbrzyskiej strefy. Łącznie firmy te zatrudniają 3,5 tys. osób, a suma nakładów poniesionych przez tych inwestorów wynosi ponad 1 mld zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.