Nowe miejsca pracy w Mielcu i Tarnobrzegu

Cztery firmy otrzymały zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej w Specjalnych Strefach Ekonomicznych (SSE) w Mielcu i Tarnobrzegu. Suma inwestycji wyniesie ponad 117 mln zł.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nowe miejsca pracy w Mielcu i Tarnobrzegu

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JP

3 wrz 2015 10:05


Obie SSE działające na Podkarpaciu są zarządzane przez Agencję Rozwoju Przemysłu (ARP).

W mieleckiej strefie pozwolenie otrzymała spółka Mondi Bags Mielec, która produkuje worki papierowe dla różnych gałęzi gospodarki, m.in. do cementu, pasz, nasion, a także opakowania spożywcze. Firma zainwestuje ponad 42,6 mln zł w modernizację istniejących już linii produkcyjnych, zakupi m.in. drukarkę fleksograficzną. Dzięki inwestycji utworzonych zostanie 26 etatów.

Z kolei Drukarnia Pegwan, która specjalizuje się w produkcji etykiet i nadruków na papierze, folii i tworzywach sztucznych, w ramach nowego pozwolenia w mieleckiej strefie planuje wybudować zakład produkcyjny i wyposażyć go w specjalistyczne maszyny. Spółka deklaruje wydać na ten cel 7,5 mln zł, powstanie też ponad 20 miejsc pracy.

Od początku 2015 r. ARP wydała już 18 zezwoleń na inwestycje na terenie mieleckiej strefy.

Tarnobrzeska SSE

W drugiej podkarpackiej SSE w Tarnobrzegu - zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej otrzymały ostatnio dwie firmy: Bagpak Polska oraz Stalgast Radom. Obie zainwestują łącznie 67 mln zł i zatrudnią co najmniej 9 osób.

Dla spółki Bagpak jest to już piąte zezwolenie. Firma, która zajmuje się produkcją opakowań do żywności, w tym puszek, zainwestuje w budowę nowej hali produkcyjno-magazynowej.

Natomiast spółka Stalgast, dla której jest to drugie zezwolenie, zakupi maszyny i urządzenia do bieżącej produkcji. Firma dostarcza sprzęt gastronomiczny do restauracji i barów.

W tym roku tarnobrzeska strefa wydała już 13 zezwoleń.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.