Nowe miejsca pracy dzięki powiększeniu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

- Ministerstwo Gospodarki chce włączyć do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej ponad 72 ha - zakłada projekt rozporządzenia przygotowany przez resort. Dzięki tym zmianom obszar strefy będzie miał 1452 ha i może powstać co najmniej 270 nowych miejsc pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nowe miejsca pracy dzięki powiększeniu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

21 lut 2014 14:15


Nowe obszary, które zostaną włączone do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, obejmą tereny Bydgoszczy, Włocławka, Brodnicy i Inowrocławia, gdzie funkcjonują zakłady, w których realizowane będą nowe inwestycje. Chodzi o branże: metalową, chemiczną i higieniczno-medyczną.

"Zaplanowane projekty inwestycyjne mają charakter innowacyjny i przyczynią się do wzrostu konkurencyjności polskiego przemysłu" - powiedział cytowany w piątkowym komunikacie wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński.

Według resortu nowe inwestycje mają polegać na rozbudowie i modernizacji zakładu produkującego pompy, zawory, wymienniki ciepła i homogenizatory, fabryki wytwarzającej granulat PET, zakładu materiałów opatrunkowych oraz przedsiębiorstwa chemicznego.

Łączna kwota nakładów inwestycyjnych w poszerzonej strefie ma wynieść ok. 431 mln zł.

Komitet Rady Ministrów 20 lutego przyjął projekt rozporządzenia w sprawie rozszerzenia strefy.

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna obejmuje dwadzieścia dwie podstrefy w województwach: pomorskim, kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim oraz wielkopolskim. To jedna z czternastu takich stref działających w Polsce.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.