Nowe miejsca pracy dzięki budowie nowego bloku w Elektrowni Jaworzno III

Przedstawiciele Grupy Tauron oraz Rafako spotkali się 18 czerwca w Jaworznie z lokalnymi przedsiębiorcami oraz samorządowcami z którymi dyskutowano o korzyściach dla regionu z budowy nowego bloku w Elektrowni Jaworzno III oraz możliwości udziału w niej lokalnego biznesu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nowe miejsca pracy dzięki budowie nowego bloku w Elektrowni Jaworzno III

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl (DC)

wnp.pl

18 cze 2014 12:47


Uczestnikom konferencji przedstawiono m.in. harmonogram prac oraz zakres robót, które będą prowadzone w Elektrowni Jaworzno III. Organizatorzy stworzyli także możliwość wymiany kontaktów pomiędzy lokalnymi firmami a głównym wykonawcą.

- Budowa bloku węglowego o mocy 910 MW w Elektrowni Jaworzno III jest nie tylko strategicznym projektem dla Grupy Tauron, ale także bardzo ważną inwestycją dla lokalnego biznesu i samorządu. Mamy nadzieję, że także dzięki tej budowie uda się zaktywizować lokalną przedsiębiorczość. Należy także pamiętać, że ten blok będzie opalany węglem z jaworznickiej i libiąskiej kopalni, co przekłada się na kilka tysięcy stabilnych przez kilkadziesiąt lat miejsc pracy - mówi Stanisław Tokarski, wiceprezes zarządu Tauron Polska Energia.

Szacuje się, że podczas szczytu prac na placu budowy bloku 910 MW w Jaworznie będzie ok. 3 tys. osób.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.