Nowe kopalnie w Polsce. Będą miejsca pracy

W Polsce powstaną nowe kopalnie. Będą opłacalne, bo wolne m.in. od przestarzałych układów zbiorowych, za to z systemami płac premiującymi za wyniki i wykonanie konkretnych zadań.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nowe kopalnie w Polsce. Będą miejsca pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl (Jerzy Dudała)

wnp.pl

13 lip 2015 13:10


W nowych kopalniach koszty osobowe będą racjonalnie dopasowane do realiów rynku, w tym poziomu cen węgla oraz wydajności.

Nie będą natomiast oderwane od parametrów ekonomicznych. Wystarczy tu spojrzeć na Przedsiębiorstwo Górnicze Silesia, gdzie czternasta pensja jest uzależniona od wyników i w ostatnich latach nie była wypłacana.

Nowa kopalnia ma powstać w Orzeszu, poza tym kopalnię chce wybudować Kopex czy też PD Co na Lubelszczyźnie.

Niskie koszty zwiększą konkurencyjność kopalni

Założeniem PD Co jest zbudowanie kopalni, w której będą niskie koszty produkcji węgla, co przełoży się na jego konkurencyjność na rynkach europejskich.

Jerzy Markowski, prezes spółki Silesian Coal, były wiceminister gospodarki wskazuje natomiast, że w kopalni Orzesze będzie zatrudnionych przeszło 1200 osób. Wydobycie ma się kształtować na poziomie około 3 mln ton węgla rocznie.

Kopex chce zbudować kopalnię, która będzie ulokowana na terenie trzech gmin: Przeciszowa, Polanki Wielkiej i Oświęcimia na obszarze koncesyjnym Oświęcim-Polanka 1.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.