Nowe inwestycje i miejsca pracy w mieleckiej SSE

Trzy nowe zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie mieleckiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (SSE) wydała Agencja Rozwoju Przemysłu, która zarządza strefą. Firmy zainwestują łącznie niemal 350 mln zł i utworzą ponad 100 nowych miejsc pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nowe inwestycje i miejsca pracy w mieleckiej SSE

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

19 cze 2014 8:35


Nowym inwestorem w mieleckiej strefie będzie firma farmaceutyczna Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek. Spółka zamierza uruchomić produkcję najnowszej generacji dożylnych produktów osoczopochodnych. Dzięki inwestycji, wartej ponad 138 mln zł, pracę znajdzie 80 osób.

Natomiast spółka Kronospan Mielec planuje zainwestować na terenie strefy ponad 205 mln zł i utworzyć 20 nowych miejsc pracy. Firma, która specjalizuje się w produkcji m.in. płyt drewnopochodnych, chce wprowadzić zmiany w procesie produkcyjnym oraz uruchomić wytwarzanie papierów dekoracyjnych niskogramaturowych. Dla spółki jest to już trzecie zezwolenie na działalność w mieleckiej strefie.

Z kolei w jarosławskiej podstrefie działalność rozpocznie Lear Corporation Poland II. Firma, która zajmuje się produkcją poszyć siedzeń samochodowych dla takich firm jak: Jaguar, Land Rover, Nissan, Ford i BMW, zainwestuje 4 mln zł i zatrudni 10 pracowników.

W tym roku ARP udzieliła już 24 zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie mieleckiej SSE. Firmy, które je otrzymały zadeklarowały inwestycje w wysokości prawie 900 mln zł i utworzenie 825 miejsc pracy.

SSE Euro-Park w Mielcu jest najstarszą strefą w Polsce, utworzoną w 1995 r. Zajmuje ona ponad 1,3 tys. ha i jest zlokalizowana w 25 miejscowościach (podstrefach): na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Śląsku, w Małopolsce, a także na Pomorzu Zachodnim.

Od początku powstania strefy nakłady poniesione przez inwestorów przekroczyły 6,2 mld zł, a zatrudnienie sięgnęło ponad 23,8 tys. osób. Do tej pory wydano 280 zezwoleń na prowadzenie działalności na obszarze strefy.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

badajon 2014-08-29 11:11:03

W innych częściach Polski są również wolne hale magazynowe, zobaczcie - jartom.com/nieruchomosci/Millenium-Logistic-Park-Bierun-Bierun-2737ahhw,61,hale,,w,0,,,2737a Raczej problemem rynku jest zdecydowany brak kapitału...