Nowa placówka Elemental Holding w Niemczech

Elemental Holding,€“ wiodąca w Polsce grupa kapitałowa, działająca w branży recyklingu i obrotu surowcami wtórnymi, otwiera placówkę w Niemczech z przeznaczeniem pod rozwój działalności operacyjnej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nowa placówka Elemental Holding w Niemczech

PODZIEL SIĘ


Autor: JK

5 lis 2013 12:55


Nowy oddział spółki zlokalizowany na zachodzie kraju€“ w zagłębiu Ruhry pozwoli na rozszerzenie zakresu i skali działalności Grupy oraz zwiększy wpływy z tytułu sprzedaży zagranicznej. Uruchomienie niemieckiej placówki jest elementem strategii Elemental Holding, której celem jest konsolidacja europejskiego sektora odzysku metali żelaznych i kolorowych.

- W 2012 roku eksport odpowiadał za około 30 proc. wszystkich przychodów ze sprzedaży Grupy Elemental. Naszym celem jest regularny wzrost udziału sprzedaży zagranicznej w strukturze przychodów. Krokiem w kierunku realizacji tego założenia jest sukcesywne tworzenie placówek Elemental Holding poza granicami Polski - mówi Jarosław Michalik, członek zarządu Elemental Holding.

- Niemcy są największa gospodarka Unii Europejskiej, a to idealny kierunek naszej ekspansji. Nasi zachodni sąsiedzi generują rocznie około 600 kg odpadów na mieszkańca, podczas gdy w Polsce wskaźnik ten wynosi niemal połowę mniej, 315 kg per capita. Dlatego uruchomienie nowego oddziału pozwoli nie tylko na zwiększenie bazy kontrahentów, ale również na rozszerzenie działalności Grupy o ten atrakcyjny €“z punktu widzenia obrotu i recyklingu surowcami wtórnymi€“ rynek€“ - dodaje Michalik. Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.