PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Nowa inwestycja w Małopolsce. Firma skorzystała z ulgi podatkowej

  • Autor: PAP/KDS
  • 27 gru 2022 15:58

Firma Protech z branży przetwórstwa stali zainwestuje 95 mln zł w rozbudowę swojego zakładu produkcyjnego w Zatorze (Małopolskie).

Nowa inwestycja w Małopolsce. Firma skorzystała z ulgi podatkowej
Na zdjęciu prezes spółki Protech Grzegorz Krupnik (fot. wystawa.fundusze.malopolska.pl)
REKLAMA

Decyzję o wsparciu przedsięwzięcia w ramach Polskiej Strefy Inwestycji (PSI) wydał Krakowski Park Technologiczny (KPT), który przejął obowiązki zarządzania PSI na terenie województwa małopolskiego i powiatu jędrzejowskiego (woj. świętokrzyskie).

Jak poinformował we wtorek prezes spółki Protech Grzegorz Krupnik, w ramach planowanej inwestycji, mającej na celu zwiększenie zdolności produkcyjnych istniejącego zakładu w Zatorze w zachodniej części Małopolski, przedsiębiorstwo planuje uruchomienie kolejnych stanowisk. Automatyzacja dotyczyć będzie obszarów cięcia i gięcia stali, zrobotyzowanego spawania i lakierowania oraz transportu autonomicznego. W ramach prac planowane jest również zwiększenie mocy instalacji fotowoltaicznych.

"Ubiegaliśmy się o kolejną decyzję w ramach PSI, ponieważ dostrzegamy wartość, jaką ma proinwestycyjny charakter wsparcia" - zaznaczył Krupnik.

Czytaj więcej: 18 polskich menedżerów radzi, jak wygrywać walkę o najlepszych pracowników

Przypomniał, że Protech to największy zakład produkcyjno-przemysłowy działający na terenie gminy Zator. Z ulgi podatkowej w ramach PSI skorzystał ostatnio w 2020 roku. Spółka skutecznie pozyskuje także fundusze unijne.

Jak wskazał prezes Krakowskiego Parku Technologicznego Tadeusz Zaremba, zatorska Strefa Aktywności Gospodarczej obchodzi w tym roku jubileusz 10-lecia działalności.

"Strefa Aktywności Gospodarczej w Zatorze jest nam szczególnie bliska. Krakowski Park Technologiczny angażuje się w nią od samego początku. 10 lat już obserwujemy rozwój tego miejsca, determinację samorządu i przedsiębiorców" - zaznaczył.

Według informacji przekazanych przez KPT w zatorskiej specjalnej strefie ekonomicznej wydano do tej pory 32 zezwolenia i osiem decyzji o wsparciu w ramach PSI - z ulg podatkowych skorzystało 21 firm. Poniesione przez nie nakłady inwestycyjne wynoszą łącznie ponad 529 mln zł. Powstało 847 nowych miejsc pracy.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Nowa inwestycja w Małopolsce. Firma skorzystała z ulgi podatkowej

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA