Nieruchomości na sprzedaż w podstrefie Łapy Tarnobrzeskiej SSE

W podstrefie Łapy Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wystawiono na sprzedaż dwie nieruchomości. Przetargi w tej sprawie prowadzi Agencja Rozwoju Przemysłu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nieruchomości na sprzedaż w podstrefie Łapy Tarnobrzeskiej SSE

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

9 cze 2015 12:33


- Dwie nieruchomości o powierzchni 2,2 ha wystawiono na sprzedaż w podstrefie Łapy (Podlaskie) Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Oferty firmy mogą składać do 30 czerwca - poinformowała Urszula Romualdowska z urzędu miasta w Łapach.

Dwa przetargi w tej sprawie, w imieniu gminy Łapy, prowadzi Agencja Rozwoju Przemysłu, która zarządza Tarnobrzeską SSE Euro-Park Wisłosan. Każda z wystawionych nieruchomości składa się z dwóch działek. Pierwsza nieruchomość ma powierzchnię ponad 1,13 ha; cena wywoławcza to 334 tys. zł netto. Cena za drugą - o powierzchni 1,16 ha - to 342 tys. netto.

Przetarg dotyczy zezwolenia na prowadzenie działalności oraz sprzedaży prawa użytkowania wieczystego gruntu. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego określa, że można tam lokować obiekty przemysłowe i usługowe.

Tereny atrakcyjne dla inwestorów

"Cieszy mnie bardzo zainteresowanie terenami inwestycyjnymi w podstrefie Łapy, ponieważ to potencjalne miejsca pracy dla mieszkańców gminy. Kolejne ogłoszone przetargi to wynik zainteresowania inwestorów, którzy chcą lokować swoje przedsięwzięcia w Łapach. Są to kompleksowo przygotowane grunty w bardzo atrakcyjnych cenach" - poinformowała burmistrz Łap Urszula Jabłońska.

Burmistrz dodała, że gmina wciąż stara się, by tereny inwestycyjne były jeszcze bardziej atrakcyjne dla przedsiębiorców. Przypomniała, że w ostatnim czasie gmina, dzięki unijnym dotacjom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, zainwestowała w budowę dróg dojazdowych do tych terenów, by poprawić ich dostępność komunikacyjną.

Obecnie podstrefa ekonomiczna w Łapach ma 11,9 ha. Powstała na terenie po byłej cukrowni. Na razie sprzedane są dwie z dziewięciu nieruchomości. Grunty nabyła jedna firma - Arka Druk z Białegostoku. Działa drukarnia, która zatrudnia 50 osób. Jak podał łapski magistrat, firma ta w ciągu najbliższych dwóch lat ma zatrudnić kolejnych 50 pracowników.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.