PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Niemieckie inwestycje dały najwięcej miejsc pracy w specjalnych strefach ekonomicznych

  • Autor: PAP/AH
  • 3 gru 2018 14:04

Najwięcej miejsc pracy w specjalnych strefach ekonomicznych powstało w latach 2015-18 dzięki firmom z Niemiec - podała Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Dodano, że na kolejnych miejscach znalazły się firmy z Korei Południowej, USA i Polski.

Niemieckie inwestycje dały najwięcej miejsc pracy w specjalnych strefach ekonomicznych
Adobe Stock
REKLAMA
  • Analizując wszystkie projekty największa wartość inwestycji napłynęła od firm z Korei Południowej (29 proc.), Niemiec (16 proc.) oraz Polski i Belgii (po 8 proc.) - wskazała PAIH.
  • Najwięcej miejsc pracy w ramach branż przemysłowych w SSE utworzył przemysł motoryzacyjny (40 proc.), elektromobilność (15 proc.) i sektor spożywczy (12 proc.).
  • Z kolei najwięcej inwestycji w ramach branż przemysłowych skupiają: Korea Południowa (32 proc.), Niemcy (15 proc.), Belgia (9,75 proc.) i Polska (8,31 proc.).

Jak podała w poniedziałek PAIH, analiza wartości przemysłowych projektów inwestycyjnych wspartych przez Agencję w latach 2015-18 pokazuje, że 80 proc. z nich została ulokowana w SSE.

Najwyższa wartość projektów w SSE w tym okresie przypada na sektor elektromobilności (42 proc.), motoryzacyjny (22 proc.) i spożywczy (6 proc.).

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Analizując wszystkie projekty największa wartość inwestycji napłynęła od firm z Korei Południowej (29 proc.), Niemiec (16 proc.) oraz Polski i Belgii (po 8 proc._ - wskazała PAIH.

Jak dodano, najwięcej miejsc pracy w ramach branż przemysłowych w SSE utworzył przemysł motoryzacyjny (40 proc.), elektromobilność (15 proc.) i sektor spożywczy (12 proc.).

Z kolei najwięcej inwestycji w ramach branż przemysłowych skupiają: Korea Południowa (32 proc.), Niemcy (15 proc.), Belgia (9,75 proc.) i Polska (8,31 proc.).

- Analizując wszystkie projekty - najwięcej miejsc pracy powstało, dzięki firmom z Niemiec (16 proc.), Korei Południowej (15 proc.), USA (12 proc.) oraz Polski (11 proc.) - podsumowuje PAIH.

Dotychczasowym narzędziem "wspierającym w sposób systemowy przedsiębiorczość w Polsce" były Specjalne Strefy Ekonomiczne (SSE) powołane do życia na mocy ustawy z 1994 r. - przypomina PAIH. Miały one na celu przyspieszenie rozwoju najuboższych regionów kraju, przyciągnięcie kapitału i zmniejszenie bezrobocia. - Dzięki SSE w okresie 1995-2017 na ich terenach powstało 2000 firm, stworzono i utrzymano ponad 350 tys. miejsc pracy i pozyskano kapitał o łącznej wartości ponad 120 mld zł - zaznaczono.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Niemieckie inwestycje dały najwięcej miejsc pracy w specjalnych strefach ekonomicznych

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Bob 2018-12-03 17:00:19

    Wszystko pięknie tylko te przywileje podatkowe powinny buc zwiazane z konwergencja placową. Skoro ulga "to sie zachowuj".

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA