Na terenach po kopalni Krupiński powstanie centrum logistyki. Kto znajdzie w nim pracę?

• Z nieoficjalnych informacji wynika, że na terenach po kopalni Krupiński powstanie najpewniej centrum logistyki grupy kapitałowej Jastrzębskiej Spółki Węglowej.
• Zatrudnienie w nim mieliby znaleźć obecni pracownicy JSW oraz mieszkańcy Suszca i okolicznych gmin.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Na terenach po kopalni Krupiński powstanie centrum logistyki. Kto znajdzie w nim pracę?

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

26 wrz 2016 11:32


Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej 22 września br. spotkał się ze stroną społeczną w sprawie kopalni Krupiński w Suszcu. W rozmowach uczestniczyli również minister energii Krzysztof Tchórzewski i wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.

W trakcie spotkania podtrzymana została decyzja o przeniesieniu kopalni Krupiński do Spółki Restrukturyzacji Kopalń.

- Kopalnia ma doskonałą załogę, której gwarantujemy zatrudnienie w pozostałych naszych zakładach - zaznacza Tomasz Gawlik, prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

- Mamy też bardzo dobrą informację dla samorządów Suszca i okolicznych gmin. Jest pomysł na zagospodarowanie terenów po kopalni Krupiński. Za wcześnie jeszcze na szczegóły, ale jest plan stworzenia tam nowych miejsc pracy o innym charakterze - zapewnił wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.

Jak można się nieoficjalnie dowiedzieć, na terenach pokopalnianych powstanie najpewniej centrum logistyki grupy kapitałowej Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Zatrudnienie w nim mieliby znaleźć obecni pracownicy JSW oraz mieszkańcy Suszca i okolicznych gmin.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

4 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Alma 2016-09-27 10:40:42

Mysle ze prezes Tomasz Gawlik zrobi wszystko aby pracownicy z terenów po krupińskim mieli mozliwosc powrotu do swojego alma matter

majki 2016-09-27 10:39:12

na razie to czyste spekulacje, nie spinałbym się tak bardzo w tym temacie

kubot 2016-09-27 10:38:09

ciekawi mnie, co się własciwie będzie działo z terenem po krupińskim, na pewno musza zlikwidowac kopalnie, jesli udałoby sie zagospodarowac ten teren to byłby to wielki zysk