×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Na Śląsku powstanie nowa huta i nowe miejsca pracy

  • jk
  • 28 lip 2022 11:21

Spółka Cognor zainwestuje blisko pół miliarda złotych w Siemianowicach Śląskich, gdzie powstanie walcownia prętów i kształtowników gorącowalcowanych. Pracę ma znaleźć tam 150 osób.

Na Śląsku powstanie nowa huta i nowe miejsca pracy
Cognor Holding podpisał z miastem Siemianowice Śląskie list intencyjny dotyczący współpracy (Fot. mat. pras.)
REKLAMA
  • Cognor Holding podpisał z miastem Siemianowice Śląskie list intencyjny dotyczący współpracy polegającej na kompleksowym przeprowadzeniu prac infrastrukturalnych stwarzających warunki dla budowy i funkcjonowania zakładu walcowniczego.
  • Prace budowlane powinny zostać sfinalizowane jeszcze w 2023 roku bowiem termin rozruchu i oddania do użytkowania walcowni planuje się na pierwszy kwartał 2024 roku.
  • Walcowania stworzy bezpośrednio około 150 miejsc pracy.

Walcownia w Siemianowicach Śląskich będzie jednym z najnowocześniejszych zakładów tego typu w Europie. Jej instalacje będą zużywać o 40 proc. mniej gazu ziemnego i o 30 proc. mniej energii elektrycznej niż używane dotychczas. Innowacyjność zakładu pozwoli również na minimalizację wpływu na środowisko.

Współpraca z miastem

Dzięki współpracy miasto przygotuje dokumentację projektową i przeprowadzi procedury administracyjne związane z wykonaniem około 400-metrowego odcinka drogi od ulicy Stalmacha do ulicy Konopnickiej, która prowadzić będzie do nowego zakładu. Ponadto miasto będzie zabiegać o pozyskanie finansowania zewnętrznego dla realizacji tego łącznika drogowego.

Prace budowlane powinny zostać sfinalizowane jeszcze w 2023 roku bowiem termin rozruchu i oddania do użytkowania walcowni planuje się na pierwszy kwartał 2024 roku.

150 miejsc pracy

- Prowadzimy największy program organicznego rozwoju w naszej historii. Jego kluczową część stanowi nowa walcowania kształtowników lekkich, która zastąpi nasz najstarszy zakład w Zawierciu. Moce produkcyjne tej linii wyniosą do 450 tys. ton gotowego produktu. Teren w Siemianowicach Śląskich, który niedawno zakupiliśmy pod ten cel, pozwala myśleć o dalszych inwestycjach w przyszłości - mówi Przemysław Sztuczkowski, prezes Cognor Holding. 

- Warte podkreślenia jest, że walcowania stworzy bezpośrednio około 150 miejsc pracy i przyczyni się do rozwoju regionu - dodaje Przemysław Sztuczkowski.

Powrót hutnictwa

Rafał Piech, prezydent Siemianowic Śląskich podkreśla z kolei, że rozpoczęcie inwestycji holdingu Cognor jest historycznym przedsięwzięciem gospodarczym dla miasta.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Na Śląsku powstanie nowa huta i nowe miejsca pracy
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA