×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Na realizację projektów B+R prawie 12 mld zł ze środków UE

  • Autor: PAP/KDS
  • 11 wrz 2020 16:47

Na realizację projektów badawczo - rozwojowych w obecnej perspektywie finansowej przeznaczono prawie 12 mld zł ze środków unijnych - powiedziała w piątek podczas posiedzenia Rady do spraw Innowacyjności minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Na realizację projektów B+R prawie 12 mld zł ze środków UE
Rada do spraw Innowacyjności jest najważniejszym międzyresortowym koordynatorem polityki innowacyjności realizowanej przez rząd. (Fot. Pixabay)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

"W ramach Programu Inteligentny Rozwój (POIR) w obecnej perspektywie finansowej UE na realizację prac badawczo-rozwojowych zostało zawartych 2 tysiące umów o dofinansowanie o wartości przekraczającej 21 miliardów złotych. Wartość udzielonego wsparcia unijnego na realizację tych projektów to prawie 12 miliardów złotych" - podkreśliła podczas posiedzenia Rady minister. Zaznaczyła, w ramach POIR wsparcie uzyskało ponad 900 projektów, które dotyczą wdrażania wyników prac badawczo-rozwojowych oraz innowacyjnych technologii

W informacji resortu relacjonującego przebieg posiedzenia Rady podkreślono, że obecnie trwają pracę nad Krajowym Planem Odbudowy (KPO), który jest podstawą do sięgnięcia po pieniądze unijne z Funduszu Odbudowy. Wskazano, że pracując nad KPO zidentyfikowano wiele innowacyjnych pomysłów.

"Innowacyjne produkty i usługi są owocem bliskiej współpracy nauki z biznesem. Powinniśmy skuteczniej komercjalizować polskie pomysły, przekształcać je w polskie produkty wytwarzane przez polskie firmy. W ten sposób będziemy konkurować w najbardziej obecnie zyskownych obszarach gospodarki opartej na wiedzy. Będzie to możliwe dzięki wszechstronnej współpracy przedsiębiorców ze środowiskiem naukowym" - wskazała minister.

Rada do spraw Innowacyjności jest najważniejszym międzyresortowym koordynatorem polityki innowacyjności realizowanej przez rząd. Działania podejmowane przez radę mają charakter projektowy i służą koncentracji wysiłków i środków na zwiększaniu potencjału innowacyjności w Polsce. Inicjuje działania oraz proponuje rozwiązania, które pozwalają aktywnie wspierać przedsiębiorców w poszukiwaniu nowych produktów i procesów oraz angażować polski kapitał, a w konsekwencji przyczyniać się do tworzenia przewag konkurencyjnych naszej gospodarki.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Na realizację projektów B+R prawie 12 mld zł ze środków UE

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA