PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Dolnośląskie, praca: Na terenie WSSE Inwest park powstanie 400 nowych miejsc pracy. Gdzie?

• W I półroczu 2016 r. na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Stefy Ekonomicznej Invest Park wydano 16 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej.
• Inwestorzy zadeklarowali utworzenie ponad 400 nowych miejsc pracy.
• Nakłady inwestycyjne przekroczą 305 mln zł.

  • Autor: PAP/AT
  • 8 lip 2016 10:53
Dolnośląskie, praca: Na terenie WSSE Inwest park powstanie 400 nowych miejsc pracy. Gdzie?
Inwestorzy zadeklarowali w sumie utworzenie ponad 400 nowych miejsc pracy, a nakłady inwestycyjne przekroczą 305 mln zł (fot. WSSE-Invest Park)
REKLAMA

Jak poinformował rzecznik Wałbrzyskiej Specjalnej Stefy Ekonomicznej Invest Park Jacek Serdeczny, większość z tegorocznych zezwoleń dotyczy firm, które już wcześniej zainwestowały w strefie.

"Dziewięć firm rozbudowuje swoje zakłady, dokonując reinwestycji. Natomiast siedem przedsiębiorstw po raz pierwszy inwestuje w naszej strefie" - dodał Serdeczny.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Rzecznik podkreślił, że inwestorzy zadeklarowali w sumie utworzenie ponad 400 nowych miejsc pracy, a nakłady inwestycyjne przekroczą 305 mln zł.

Czytaj też: Nawet tysiąc nowych miejsc pracy na Dolnym Śląsku

Nowym inwestorem jest firma Wessel-Poliamid, która wybuduje w Kłodzku (Dolnośląskie) zakład produkujący akcesoria do odkurzaczy. Niemiecka firma zainwestuje ponad 25 mln zł i stworzy minimum 100 miejsc pracy.

Z kolei firma BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego rozbuduje istniejący zakład produkujący sprzęt AGD. Niemieckie przedsiębiorstwo przeznaczy na inwestycję we Wrocławiu ponad 76 mln zł, tworząc co najmniej 150 dodatkowych miejsc pracy.

Firma Jamtex wybuduje w Bielawie (Dolnośląskie) zakład, w którym produkowana będzie pościel, obrusy, ręczniki i firany. Polskie przedsiębiorstwo zatrudni co najmniej 25 osób oraz poniesie nakłady przekraczające 2 mln zł.

Jeden z największych inwestorów w strefie, brytyjska firma GKN Driveline, która posiada w Oleśnicy (Dolnośląskie) dwa zakłady, zdecydowała się na kolejny projekt inwestycyjny. Przedsiębiorstwo na rozbudowę fabryki i zakup linii produkcyjnych przeznaczy 138 mln zł. W zakładzie produkowane są innowacyjne podzespoły przeniesienia napędu. Dzięki inwestycji utworzonych zostanie co najmniej 20 nowych miejsc pracy. Firma zatrudnia obecnie blisko tysiąc osób.

WSSE Invest Park jest największą z 14 Specjalnych Stref Ekonomicznych w Polsce. Obejmuje 2920 ha w 48 miejscowościach (w woj. dolnośląskim, opolskim, wielkopolskim i lubuskim). Obecnie w WSSE działa 190 firm, które zainwestowały blisko 22 mld zł i stworzyły ok. 44,6 tys. miejsc pracy.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Dolnośląskie, praca: Na terenie WSSE Inwest park powstanie 400 nowych miejsc pracy. Gdzie?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA