PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Morawiecki: Polska będzie potęgą w przemyśle meblarskim

  • Autor: pt/pap
  • 11 mar 2017 18:15

Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki oświadczył w piątek, że dążeniem jego resortu jest to, aby Polska w ciągu najbliższych 3-4 lat została największym w Europie i jednym z największych na świecie producentów mebli.

Morawiecki: Polska będzie potęgą w przemyśle meblarskim
Mateusz Morawiecki (for.mr.gov.pl)
REKLAMA

Morawiecki odwiedził rodzinną firmę meblarską Ryś, która dzięki unijnemu wsparciu z programu Innowacyjna Gospodarka, wybudowała nowoczesną fabrykę w Polance k. Myślenic w woj. małopolskim.

"Postawiliśmy sobie bardzo wysoko poprzeczkę i wierzymy w to, że Polska będzie graczem numer jeden w Europie i to w ciągu najbliższych trzech - czterech lat i jednym z największych producentów mebli na świecie" - powiedział wicepremier podczas briefingu prasowego.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Według niego przemysł meblarski korzysta z nowoczesnych technologii i tworzy miejsca pracy na miarę XXI wieku. Zarówno on, jak i właściciel firmy Tadeusz Ryś zwracali uwagę na coraz większe braki fachowców do pracy.

"Dlatego staramy się odbudowywać szkolnictwo zawodowe, aby były w tym fachu ręce i głowy do pracy" - podkreślił Morawiecki.

"Mam nadzieję, że nasze działania, takie jak konstytucja dla biznesu i uproszczenia dla firm, a także działania związane z przekazywaniem środków unijnych i budżetowych (…) mogły się przyczynić do takiego sukcesu biznesowego" - dodał Morawiecki.

Tadeusz Ryś przypomniał, że początki jego firmy sięgają 1981 r. - wyrosła ona z przydomowego warsztatu stolarskiego, jakich wiele działa w tej części Małopolski.

W zeszłym roku dzięki pozyskaniu środków unijnych z programu Innowacyjna Gospodarka firma mogła zrealizować budowę nowoczesnego zakładu produkcyjnego, w którym wytwarzane są meble przeznaczone do mieszkań i domów, jak i obiektów użyteczności publicznej. Firma rozpoczęła też produkcję drzwi wewnętrznych.

Wartość inwestycji, na którą składają się trzy hale produkcyjne o łącznej powierzchni 18 tys. metrów kwadratowych, wyniosła blisko 90 mln zł, z czego ok. 30 mln zł stanowiły środki unijne.

Obecnie Fabryka Mebli Ryś zatrudnia około 250 osób. Swoje produkty eksportuje do m.in. Niemiec, Szwajcarii i krajów skandynawskich.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Morawiecki: Polska będzie potęgą w przemyśle meblarskim

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • ekomorda 2017-03-13 10:07:35

    Polska już jest potęgą w produkcji mebli i to nawet nie czekając na p.Morawieckiego! Codziennie dowiadujemy się że Polska już za chwilę będzie potęgą w kolejnej dziedzinie działań gospodarczych. Jak tak dalej pójdzie to branż nie starczy dla oratoryjnych popisów p.Morawieckiego.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA