Miliony z budżetu na miejsca pracy dla zwolnionych w Fiacie

Wsparcie z budżetu na tworzenie miejsc pracy dla ponad 2 tys. pracowników zwolnionych z fabryki Fiata w Tychach i jej kooperantów zapowiedział w Sejmie wicepremier Janusz Piechociński - pisze "Gazeta Wyborcza".
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Miliony z budżetu na miejsca pracy dla zwolnionych w Fiacie

PODZIEL SIĘ


Autor: przegląd prasy/Gazeta Wyborcza

23 kwi 2013 8:33


Trzy lata temu Fiat postanowił, że zakład w Tychach nie będzie produkować kolejnej wersji miejskiej pandy i to zlecenie dostanie zakład we Włoszech. - Decyzja ta, i słusznie, spowodowała liczne protesty ze strony związków zawodowych spółki Fiat Auto Poland, które wskazywały, że była to decyzja polityczna, oznaczająca de facto przeniesienie produkcji pandy z Polski do Włoch za cenę spokoju społecznego, czyli utrzymania miejsc pracy we włoskich zakładach Fiata - mówił Piechociński.

Wicepremier stwierdził także, że fabryka w Tychach jako część Fiat Group and Chrysler realizuje plany koncernu, a minister gospodarki nie ma bezpośredniego wpływu na decyzje biznesowe podejmowane przez jego zarząd.

Zwolnienia w Tychach odbiją się na budżecie. Piechociński mówił, że do końca lutego w ośmiu urzędach pracy zarejestrowano już 633 osoby zwolnione z fabryki Fiata i jej kooperantów. Wicepremier dodał, że na łagodzenie skutków tych zwolnień z rezerwy ministra pracy przekazano już ponad 12 mln zł - informuje "Gazeta Wyborcza".

- W nieoficjalnych informacjach zaczyna krążyć już plotka, że w roku 2014 uruchomiona zostanie w Tychach produkcja nowego fiata 500. Liczymy na takie rozwiązanie i będziemy je wspierać - powiedział minister gospodarki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.