PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Milionowa inwestycja w ramach Polskiej Strefy Inwestycji

  • Autor: PAP/KM
  • 10 cze 2019 11:25

Co najmniej 80 mln zł zainwestuje firma Bahlsen Polska, producent wyrobów cukierniczych, w rozbudowę swojego zakładu w Skawinie (woj. małopolskie), korzystając z ulg podatkowych w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.

Milionowa inwestycja w ramach Polskiej Strefy Inwestycji
Siedziba firmy w Hanowerze (fot, mat. pras.)
REKLAMA

Decyzję zezwalającą na działalność w ramach Polskiej Strefy Inwestycji wydał zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego, który zarządza tamtejszą specjalną strefą ekonomiczną.

Jak poinformowała Krystyna Sadowska, dyrektor działu obsługi inwestora w Krakowskim Parku Technologicznym, Bahlsen Polska zainwestuje w rozbudowę zakładu, w nowoczesny park maszynowy, a także w zwiększenie automatyzacji i digitalizacji procesu produkcyjnego. Zwiększy to możliwości produkowania wyrobów piekarskich i mącznych. W 2017 roku skawińska fabryka upiekła i dostarczyła na rynek blisko 150 tys. ton ciastek. Wyeksportowano je do 55 krajów świata.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Inwestycja, której koszty kwalifikowane zostały określone na co najmniej 80 mln zł, zostanie zrealizowana w gminie Skawina koło Krakowa.

Spółka Bahlsen Polska jest częścią Grupy Bahlsen - rodzinnej firmy niemieckiej, działającej na rynku spożywczym w segmencie ciastek i ciast pakowanych.

Zezwolenie dla Bahlsena jest 16. decyzją o wsparciu wydaną w tym roku przez Krakowski Park Technologiczny oraz 19. od momentu wejścia w życie przepisów Polskiej Strefy Inwestycji. W tym roku przedsiębiorcy zadeklarowali ponad 1,2 mld zł nakładów inwestycyjnych.

Ustawa o wspieraniu nowych inwestycji, która weszła w życie w połowie zeszłego roku, zasadniczo zmieniła zasady przyznawania zwolnień podatkowych dla przedsiębiorców, dając możliwość inwestowania w dowolnym miejscu na terenie całego kraju, a nie - jak dotychczas - jedynie na terenach objętych specjalną strefą ekonomiczną.

Krakowski Park Technologiczny, który wcześniej zarządzał specjalną strefą ekonomiczną, w tej chwili przejął obowiązki zarządzania Polską Strefą Inwestycji na terenie województwa małopolskiego i powiatu jędrzejowskiego i wydaje decyzje o wsparciu dla inwestorów na tych obszarach.

W Małopolsce i powiecie jędrzejowskim przedsiębiorca może uzyskać od 35 proc. (duży) do 55 proc. (mały) zwrotu kosztów inwestycji w postaci ulgi podatkowej w podatku CIT lub PIT. Na rozliczenie ulgi jest 12 lat od daty wydania decyzji o wsparciu.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Milionowa inwestycja w ramach Polskiej Strefy Inwestycji

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA