Mielecka SSE zyskuje nowe tereny. Powstanie 5,7 tys. nowych miejsc pracy?

Rada Ministrów zgodziła się na powiększenie mieleckiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej o ponad 110 ha. Będzie miejsca dla nowych inwestycji.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Mielecka SSE zyskuje nowe tereny. Powstanie 5,7 tys. nowych miejsc pracy?

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

2 gru 2014 17:20


Według szacunków zarządzającej strefą Agencji Rozwoju Przemysłu na nowych terenach powstanie ponad 5,7 tys. nowych miejsc pracy, a nakłady inwestycyjne wyniosą 1,5 mld zł.

Do strefy włączone będzie prawie 83 ha położonych w Rzeszowie i gminie Głogów Małopolski (jest to obszar Parku Naukowo-Technologicznego Rzeszów-Dworzysko) oraz ponad 27 ha w gminie Rejowiec Fabryczny (woj. lubelskie).

Po rozszerzeniu SSE w Mielcu będzie miała powierzchnię ponad 1,4 tys. ha. W przyjętym przez rząd rozporządzeniu zapisano również, że ze strefy wyłączonych zostanie ponad 12 ha niezagospodarowanych terenów w trzech miastach: Dębicy, Jarosławiu i Ropczycach.

Czytaj też: Nawet 5,7 tys. nowych miejsc pracy w SSE w Mielcu

SSE Euro-Park w Mielcu jest najstarszą strefą w Polsce, utworzoną w 1995 r. W pierwszym półroczu wydano 42 zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie tej strefy. Firmy, które je otrzymały, zadeklarowały inwestycje w wysokości ponad 1,3 mld zł i utworzenie ponad 1,5 tys. miejsc pracy.

Od początku powstania strefy nakłady poniesione przez inwestorów przekroczyły 6,2 mld zł, a zatrudnienie sięgnęło ponad 23,8 tys. osób. Do tej pory wydano 298 zezwoleń na prowadzenie działalności na obszarze strefy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.