PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Miedziowy gigant zaprasza do udziału w hackathonie

Rusza rejestracja do drugiej edycji CuValley Hack 2022. Wydarzenie organizowane przez KGHM Polska Miedź oraz KGHM Centrum Analityki odbędzie się w formule online w marcu tego roku. Na autorów zwycięskich projektów czekają nagrody o łącznej puli 120 tys. zł.

  • Aneta Kaczmarek
    AKC
  • 11 lut 2022 21:15
Miedziowy gigant zaprasza do udziału w hackathonie
Hackathon KGHM potrwa 40 godzin (fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Hackathon, inaczej maraton programowania, to ograniczone w czasie wydarzenie, podczas którego pasjonaci programowania mają za zadanie rozwiązać konkretny problem.
  • Ich praca opiera się na szeroko pojętej analizie udostępnionych danych.
  • Podczas nadchodzącej II edycji CuValley Hack (11-13 marca) uczestnicy będą mieli 40 godzin na stworzenie inspirujących i możliwych do zaimplementowania rozwiązań związanych z hutnictwem miedzi.

Zespoły biorące udział w hackathonie będą musiały skupić się na optymalizacji funkcjonujących procesów pod względem zwiększenia efektywności produkcji, efektywności energetycznej lub minimalizacji występowania awarii.

Wśród zadań jest m.in. przygotowanie modelu danych, wyznaczającego jakość katod oraz analiza i poprawa efektywności energetycznej pieca obrotowo-wahadłowego.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Uczestnicy będą mogli liczyć na wsparcie ze strony ekspertów, którzy pomogą obrać odpowiedni kierunek w pracy nad projektem oraz podpowiedzą, w jaki sposób podejść do tematu by rozwiązanie było skuteczne i praktyczne.

Od pomysłu do działania

Pierwsza edycja wydarzenia, zorganizowanego w minionym roku, zgromadziła prawie 300 uczestników, a jeden z nagrodzonych projektów jest już na ostatnim etapie wdrażania w Hucie Miedzi Głogów.

- Sukces pierwszej edycji CuValley Hack, organizowanej w ramach nowatorskiego programu Dolina Miedziowa utwierdził nas w przekonaniu, że w poszukiwaniu innowacyjnych rozwiązań warto wychodzić poza schematy. Pierwszy z nagrodzonych zeszłorocznych projektów już wdrażamy. Wierzę, że tegoroczna edycja zaowocuje kolejnymi innowacyjnymi rozwiązaniami, które przyniosą laury uczestnikom, a nam konkretne usprawnienia zwiększające efektywność i jakość pracy - komentuje Marcin Chludziński, prezes zarządu KGHM Polska Miedź.

Rejestracja za jedno kliknięcie

Aby dołączyć do wydarzenia i stanąć oko w oko z wyzwaniem, należy zarejestrować się na www.eventory.cc/event/cu-valley-hack-2022. Dla pierwszych 200 osób, które przejdą poprawnie proces rejestracji, przewidziane są atrakcyjne powitalne pakiety.

Na wydarzenie zgłaszać się mogą pojedyncze osoby lub drużyny liczące maksymalnie 5 osób. Łączna pula nagród wynosi aż 120 tys. zł.

Więcej o zadaniach oraz poszukiwanych rozwiązaniach znaleźć można na stronie hackathonu www.cuvalley.com.

Patronem honorowym hackathonu CuValley Hack jest prezes Rady Ministrów, Mateusz Morawiecki, a partnerem wydarzenia jest Uniwersytet Zielonogórski, w którego bibliotece powstanie studio multimedialne wydarzenia.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Miedziowy gigant zaprasza do udziału w hackathonie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA