×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Masowe mierzenie temperatury, samoprzylepne maseczki. Firmy muszą przygotować się na reżim

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 26 maj 2020 13:39

Zakłady produkcyjne, magazyny, lotniska, szpitale czy budynki biurowe. To miejsca, które w dobie pandemii COVID-19 wymagają dostosowania do nowych zasad sanitarnych. Maseczka zakrywająca nos i usta czy brak gorączki. W zachowaniu tych wytycznych pomogą systemy termowizyjnego grupowego pomiaru temperatury ciała.

Masowe mierzenie temperatury, samoprzylepne maseczki. Firmy muszą przygotować się na reżim
Badanie kamerą termowizyjną wyłapuje osoby z podwyższoną gorączką. Fot. materiały prasowe
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Epidemia koronawirusa, która rozprzestrzeniła się na cały świat, w Polsce dotknęła już ponad 14 tysięcy osób.
  • Firmy by dbać o swoich pracowników oraz zachować ciągłość pracy, decydują się na zakup testów na COVID-19.
  • W coraz większej liczbie miejsc stawiane są również systemy termowizyjne umożliwiające wyłapanie osób o podwyższonej temperaturze ciała.

Badanie Insight Lab wykazało, że ponad połowa przedsiębiorców prowadzących głównie działalność biurową musiała ograniczyć dotychczasowe funkcjonowanie, a 20 proc. z nich wstrzymało działalność do odwołania. Nadszedł wreszcie czas, kiedy biura, urzędy i szkoły ulegają „odmrażaniu”. Przed nimi jednak trudne zadanie - muszą dostosować się do nowej rzeczywistości. Wprowadzony reżim sanitarny wymusza na społeczeństwie zachowanie odpowiedniej odległości czy zasłanianie ust i nosa. Także w pomieszczeniach biurowych. Z kolei jednym z objawów COVID-19 jest wysoka gorączka. Jak to zrobić, by wyłapać osoby, które mogą chorować na koronawirus?

Termometr i maseczka 

Pomóc w zatrzymaniu rozprzestrzeniania się wirusa ma badanie kamerą termowizyjną, podobną do tych, jakie wraz z początkiem pandemii stanęły na większości lotnisk na świecie. Kamera umożliwia dokładne wykrycie podwyższonej temperatury. Urządzenia do obrazowania termicznego można zainstalować w miejscach takich jak zakłady produkcyjne, magazyny, szpitale, budynki biurowe i inne duże miejsca spotkań publicznych.

Dla przykładu – sprzęt umieszczony zostaje przy wejściu do budynku lub hali produkcyjnej. Następnie w punkcie kontrolnym dokonywane jest badanie kamerą termowizyjną. W przypadku przekroczenia optymalnej temperatury ciała urządzenie wysyła alert, który jest podstawą do dalszej kontroli. Zdalny pomiar temperatury wychwyconej przez kamerę jest wykonywany z dokładnością do +/- 0,3 st C. Wyłapanie pracownika, wobec którego istnieje ryzyko choroby, oznacza brak przestojów w pracy reszty zespołu.

 - Badanie kamerą termowizyjną pozwala zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa wśród osób przebywających w obiekcie, a co za tym idzie, eliminuje konieczność poddania go kwarantannie, czy dezynfekcji – tłumaczy Mariusz Adamus z Etisoft, firmy dostarczającej kamery termowizyjne.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Masowe mierzenie temperatury, samoprzylepne maseczki. Firmy muszą przygotować się na reżim

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA